Ha már déligyümölcs lesz az országból, ne legyen ilyen tessék-lássék

Különben úgy járnak, mint az olasz fasizmus, amire ránézett Göbbels doktor, és azt mormogta magában, hogy ez félmunka.

Ilyesmi eddig csak Közép Amerikai banánköztársaságokban, vagy afrikai, ázsiai despoták országában volt lehetséges.

„Banánköztársaság az EU-ban?
Nem ismerek Orbánon (és az éppen megbukott Babison, és Boriszovon) kívül egyetlen kormányfőt, csúcspolitikust sem az EU-ban, aki korrupt módon politikai kapcsolatait saját, vagy a közvetlen környezete meggazdagodására használta volna. Ráadásul kialakított volna maga körül egy csak tőle függő kleptokráciát. Továbbá olyant sem, aki a rá bízott ország egész jogrendszerét a maga képére formálta volna, olyan intézmények sorozatát hozta volna létre, az élükre kinevezett hű vazallusaival, amelyek, akik az esetleges bukása után is biztosítják a hatalmát. Sőt akik segítségével, olyan helyzetet teremthet, amely ellehetetleníti az őt felváltó, hivatalban lévő kormány helyzetét, hogy aztán diadalmasan visszatérhessen a hatalomba.
Ilyesmi eddig csak Közép Amerikai banánköztársaságokban, vagy afrikai, ázsiai despoták országában volt lehetséges.
Hogyan lehetséges az, hogy a presztizsére, nemzeti büszkeségére állítólag oly kényes magyarság ezt a szégyent számottevő ellenállás nélkül, több mint egy évtizede tűri?”
Fotó: STRINGER / LIBYAN HIGH NATIONAL ELECTORAL COMISSION FB PAGE / AFP