„Egyelőre az elmúlt évtized legsúlyosabb energiaválsága ellenére sem vonja vissza az Európai Bizottság az új kibocsátáskereskedelmi rendszer (ETS) bevezetésére irányuló javaslatát, amivel az autó- és lakástulajdonosokat adóztatná meg. A brüsszeli bürokraták nem készítettek tagállami szintű hatástanulmányokat, így az intézkedés áráról csak iparági becslésekből lehet következtetni. Az első ilyen számítások alapján Brüsszel terve egy magyar család számára évi 150 000 forint rezsiemelést jelentene. Márki-Zay Péter, a baloldal miniszterelnökjelöltje szerint »az ETS-rendszer, a kibocsátáskereskedelem kiváló módszer az energiaárak képzésére.« Ezzel szemben mi, a Fidesz képviselői kiállunk a magyar emberek mellett és nem fogjuk hagyni, hogy Brüsszel és a baloldal veszélybe sodorják a rezsicsökkentés eredményeit.
Az Európai Bizottság júliusban bemutatott, »Irány az 55%!« elnevezésű klímavédelmi intézkedéscsomagja részeként, egy új kibocsátáskereskedelmi rendszer (ETS) létrehozására tett javaslatot. Az új ETS Brüsszel elképzelései szerint a közúti közlekedésre és az épületekre terjedne ki, és a gyakorlatban az autó- és lakástulajdonosok károsanyag kibocsátásának megadóztatását jelentené. A brüsszeli bürokraták az uniós országok állam- és kormányfőinek többszöri felszólítása ellenére sem készítettek tagállami szintű hatástanulmányokat a javaslat polgárokra gyakorolt hatásáról. Ilyen módon egyelőre csak iparági becslésekből lehet következtetni, hogy a magyar családokra mekkora terhet róna Brüsszel terve.