Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv

Kapitány István eltörölné a védett benzinárat, Panyi Szabolcs bebukott, az ukránok belátnak a Tiszába. Itt a Mesterterv legújabb adása.

A kormányfő kiemelte: a „magyar történelem világossá teszi, hogy ami itt történik, az ránk is hatással van”.

Magyarországnak fontos a Balkán békéje, stabilitása és biztonsága, amelyben kulcsszerepet játszanak a Boszniai Szerb Köztársaságban élő szerbek – nyilatkozta Orbán Viktor miniszterelnök szombaton, Banja Lukában folytatott tárgyalásai után a sajtónak.
A magyar kormányfő elmondta, szombaton munkalátogatást tett Banja Lukában, a Boszniai Szerb Köztársaság fővárosában, viszonozva az ottani politikai vezető, Milorad Dodik közelmúltban tett budapesti látogatását. Orbán Viktor kiemelte: a „magyar történelem világossá teszi, hogy ami itt történik, az ránk is hatással van”. A miniszterelnök ugyancsak fontosnak nevezte a térség fejlődésének segítését.

és támogatni fogjuk a kis- és középvállalkozókat, és ezzel lehetőséget teremtünk a magyar vállalkozók számára is” – jelentette ki a kormányfő.
(MTI)
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
