A családokért felelős tárca nélküli miniszter a Facebook-oldalára feltöltött videóban pénteken, az idősek világnapján jelentette be a rekordnagyságú nyugdíjprémiumot. Novák Katalin felidézte Orbán Viktor miniszterelnök reggeli bejelentését, amelynek értelmében nyolcvanezer forint lesz a nyugdíjprémium.
A miniszter kiemelte: azért nyílik lehetőség a megszokott nyugdíjkorrekció mellett nyugdíjprémiumot is adni az időseknek, mert a gazdaság egyre jobban működik, a magyar emberek teljesítménye növekszik. A kiegészítő nyugdíjemelés és a nyugdíjprémium kifizetését követően jövőre a kormány folytatja a tizenharmadik havi nyugdíj visszaépítését – közölte Novák Katalin.