Az előterjesztés beterjesztője, Rádai Dániel alpolgármester a napirendi pont tárgyalása előtt kifejtette: a városvezető posztjában említett visszafizetés összege megegyezik a mostani támogatási összeggel, a forrást egy összegben kapja meg a VIII. kerület, a bő kétmilliárdos támogatásból pedig a káptalanfüredi üdülő főépületének megépítését, felszerelését, a pavilonok energetikai korszerűsítését, bútorozását és a sportfunkciók bővítését lehet megvalósítani. Vagyis az önkormányzat a projekt korábbi szakmai tartalmán alig változtatott.
Miről szólt ez az elmúlt bő egy év?
A rendkívüli képviselő-testületi ülést követően megkerestük Vörös Tamást, a Fidesz-KDNP józsefvárosi frakcióvezetőjét, arról érdeklődve: tulajdonképpen miről is szólt ez a vita, miért csúszott a projekt bő egy évet? A képviselő elmondta, bár Pikó Andrásék 2019. novemberében átvették az önkormányzatot, de a kerület legnagyobb, milliárdos nagyságrendű fejlesztésével csupán 2020. nyarán és őszén kezdtek el foglalkozni abból a szempontból, hogy miként változtassanak egy már leegyeztetett, megvalósítás előtt álló szakmai terven.