A Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken Zánkán, sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy a papok és lelkészek kiemelkedő szerepet játszanak ebben a nehéz időszakban, ezért is megkapják a koronavírus elleni oltást.
Gulyás Gergely elmondta, Veres András püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke, Balog Zoltán püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke és Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke fordult a kormányhoz azzal a kéréssel, hogy mivel a lelkipásztorok fontos tevékenységet végeznek, többek között kórházakban látnak el feladatokat, iskolákban oktatnak és temetési szertartásokat végeznek a járvány idején is, ezért részesüljenek ők is oltásban.