Orbán Viktor, bármennyire is fárad, kopik az imázsa, ma a Fidesz legnagyobb értéke

Amikor egy politikai szereplő úgy látja, sikertelen volt az elmúlt időszakban, akkor érdemes valamit változtatnia.

Nem hajóskapitányt kell játszani, hanem életeket menteni!
„Orbán Viktor a »közszolgálati« rádióban a hajóskapitány jelmezét vette fel, úgy próbálta megmagyarázni, hogyan navigálta közös hajónkat a vihar kellős közepébe.
Rendben, maradjunk a hajós hasonlatnál! Miniszterelnök úr, ez nem kormányzás, ez sodródás! Ott áll a kormánynál, szorongatja a rozsdás iránytűjét és közben se nem hall, se nem lát! Folyamatosan zátonynak megy, tömegek esnek a vízbe, de a milliárdokkal kitömött mentőmellényeket Ön a fideszes haverjainak adja! Nekünk pedig hányingerük van attól, ahogy Ön az ország hajóját vezeti!
Azt mondta, higgyük el, hogy az orvosok, ápolók mindent megtesznek a betegek meggyógyítása érdekében. Ezt nemcsak elhisszük, tudjuk is, és hálásak vagyunk. Nekik! De az az Ön felelőssége, hogy egy lerongyolódott, pénz-, eszköz- és létszámhiányos, alulfizetett egészségügyi rendszerrel indultunk neki a járvány harmadik hullámának is!
Az is az Ön felelőssége, hogy a fertőzés terjedésének lassításáért késve és elégtelen intézkedésekkel reagált. Most is!
Az is az Ön felelőssége, hogy nem gondoskodik a »közös hajónkon kényszerpihenőre« rendelt emberek ellátásáról. Az egészségügyi válságra megélhetési válságot hoztak.”