Jakab éppen ezért kiemelte, hogy borsodi időközi választás közös ellenzéki jelöltje meg fogja magát méretni az előválasztáson is, aztán majd a választók eldöntik, hogy nekik pár komment a fontos, vagy az, hogy végre normális életük legyen a saját szülőföldjükön.
Jakab az állítja, a Fidesz nem egy nemzeti párt.
„Mi attól vagyunk nemzeti párt, mert a nemzet egészét akarjuk képviselni. Minden magyart a nemzet részének tekintünk, mindegy, hogy kire szavaz, milyen a bőrszíne, vagy a határ melyik oldalán él. Ha tisztességes ember, akkor számíthat a képviseletünkre” – érvelt a Jobbik elnöke.