Szomorú hírek Amerikából: rég leküzdött, veszélyes betegségek térhetnek vissza az oltásellenesség miatt

Az emberek olyan betegségekbe halhatnak bele, amelyek könnyedén megelőzhetőek lennének.

Magyarország az átoltottság tekintetében a második Európában.
Ezen a hétvégén újabb százezer honfitársunk kaphatja meg az oltást, amivel vasárnap estére átlépjük az egymilliós határt – mondta a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár.
Kovács Zoltán közölte: az oltási tervnek megfelelően ezen a hétvégén is tervezetten és nagy számban oltják azokat, akik regisztráltak a vakcianinfo.gov.hu oldalon. Hozzátette: Magyarország az átoltottság tekintetében a második Európában, és a magyar ütemtervvel az ország az európai lista élére fog kerülni.
Háromféle vakcina
„Mindent megteszünk azért, hogy a regisztráltak a lehető leghamarabb oltáshoz jussanak” – fogalmazott Kovács Zoltán, majd mindenkit arra biztatott, hogy regisztráljon az oltásért.
Az államtitkár kitért arra is, hogy a magyar oltási terv az Európai Unión keresztül beszerzett vakcinákon kívül kínai és orosz oltóanyagot is felhasznál. „Ennek köszönhetjük azt, hogy gyorsabban tudunk haladni, mint Európa többi része” – hangoztatta.
(MTI)