„Ez nem újságírás, ez manipuláció” – így forgatják ki az adatokat az ellenzéki médiában

A Faktum Projekt legfrissebb elemzésében rámutatott, több baloldali médium is önkényesen értelmezi a felméréseket, hogy Magyarországot szegénynek mutassa be.

Szakértők szerint az eredmény leginkább annak köszönhető, hogy Kína alacsonyan határozza meg a szegénységi küszöböt.
Hszi Csin-ping kínai elnök egy csütörtöki ceremónián ünnepelte meg Pekingben, hogy „teljes győzelmet” arattak a vidéki szegénység felszámolásában – írta meg a Reuters. Ez a cél volt korábban az elnök legfőbb kampányüzenete.
A szakértők nem osztják a lelkesedést
Nemzetközi színtéren kevésbé voltak lelkesek a bejelentéssel kapcsolatban. Szakértők szerint az eredmény leginkább
Ugyanis míg a Világbank napi 1,9 dollárban (kb. 561 forint) határozza meg a létminimumot, addig ez Kínában 1,69 dollár (kb. 500 forint).
Az állami propaganda tapsol
Hszi elnök egy egyórás beszédben tért ki az esemény jelentőségére. Mint mondta: „A Kínai Kommunista Párt vezetése és a kínai szocialista rendszer a garancia, amely megvédi az országot a nehézségektől”.
A kínai állami média decemberi jelentése szerint Hszi elnök vezetése alatt 100 millió ember szabadult ki a nélkülözésből. A bejelentésre a Kínai Kommunista Párt alapításának 100. évfordulóján került sor. A sajtó egy két oldalas kommentárban „történelmi előrelépésnek” nevezte az eseményt.
Címlapképen: Hszi Csin-ping elnök. Kép forrása: AFP, Huang Jingwen