Az interjút készítő újságírót korábban a földre teperték a rendőrök, amikor egy Párizsban található illegális migránstábor felszámolásáról tudósított. Az erre vonatkozó kérdésére Macron azt felelte: a „rendőri erőszak” egy „baloldali szlogen”, ezért nem is ezt, hanem a „rendőrök által elkövetett erőszak” kifejezést kellene használni. „A mi rendőrségünk nem olyan, mint az amerikai, hogy minden tüntetésen meghal tíz ember” – tette hozzá az elnök.
Macron arról is beszélt, hogy Franciaország nagyon egyedül maradt a szólásszabadság védelmében a Mohamed-karikatúrát bemutató Samuel Paty kivégzése óta. Az elnök szerint Paty életét adta a laicitzmusért, ami szerinte nem vallásellenes. „Az a szabadság, hogy eldönthessük: hiszünk-e vagy sem. A laicizmus nem vallásellenes” – fogalmazott a köztársasági elnök.
A koronavírus-járványra térve Emmanuel Macron beismerte, hogy voltak hibák a védekezés során. „Mindent jól csináltunk? Szerintem nem. Volt akár egy ország is a világon, ami mindent jól csinált? Nem nagyon láttam ilyet” – összegzett az elnök, aki szerint még óvatosnak kell lenni a vakcinával kapcsolatban. Macron azt mondta: majd beoltatja magát, ha úgy látja, hogy „van értelme”.