Megtörtént az első kapavágás (pontosabban markoló-markolás) az épülő új szuperkórház, a Dél-budai Centrum (DBC) építési területén – írta meg a Blikk. A munka első fázisában a régészeké és tűzszerészeké a főszerep: a kivitelezés megkezdése előtt át kell vizsgálni a helyszínt, ahol munkaképekkel előzőleg minimum 5-6 méteres mélységig ásnak. A Blikk ott lehetett, amikor a gépek először hasították el a XI. kerület Dobogó városrészén lévő mezőt, ahol a tervek szerint 2026-tól új kórház várja a pácienseket. Az eddigi feltárás során régészeti leletet egyelőre nem találtak a szakemberek. A párhuzamosan zajló robbanószer-mentesítés is eseménytelenül zajlik, egyelőre egyetlen II. világháborús gránátot vagy lőszert sem találtak a tűzszerészek.
„A területen folyó vizsgálatok nem igazolták azt a korábbi véleményt, mely szerint a DBC építési területét tőzeg láp borítja. Az előzetes geológiai vizsgálat eredményét megerősítették a régész szakemberek is. Egyes helyeken közel öt méteres magasságig borítja építésből kitermelt föld a területet” – fejtette ki Prof. Dr. Bedros J. Róbert miniszterelnöki megbízott, aki hozzátette: a területet a következő fázisban a mérnökök veszik birtokba, akik a kiviteli tervekhez szükséges méréseket pontosítják majd.