Váratlan megkeresést kapott a FIFA elnöke: több szervezet is aggódik, hogy Trump bevándorláspolitikája rossz hatással lesz az amerikai labdarúgó vébére

Szerintük Infantino rá tudná venni Trumpot, hogy változtasson migrációs politikáján.

„Sem az európai közvélemény, sem pedig Európa vezető politikusai és üzletemberei nem értik, mekkora fenyegetést is jelent Európa számára Hszi Csin-ping Kínája” – fogalmaz Soros György.
„Annak ellenére, hogy Hszi egy diktátor, aki csúcstechnológiát alkalmaz annak érdekében, hogy teljes ellenőrzést gyakoroljon a kínai társadalom felett, az európaiak elsősorban fontos üzleti partnernek tekintik Kínát” – írja Soros György a Project Syndicate-en.
Az üzletember a Brexit kapcsán is érzékelteti Kína jelentőségét. Úgy fogalmaz: „Boris Johnson miniszterelnök a lehető legnagyobb mértékben el kívánja távolítani az Egyesült Királyságot az EU-tól, és egy olyan szabadpiaci gazdaságot szeretne építeni, amelyet az EU rendeletei nem korlátoznak”, majd hozzáteszi: „közben pedig potenciális partnerként figyeli Kínát annak reményében, hogy helyreállíthatja azt a partnerséget, amelyet George Osborne korábbi pénzügyminiszter épített ki 2010 és 2016 között”.
Az amerikai-kínai kapcsolatokról szólva úgy fogalmaz: „a Trump-kormány adminisztrációja – Donald Trump amerikai elnöktől függetlenül – már sokkal jobban teljesített Kínával fenntartott kapcsolatainak kezelésében. Olyan kétpárti politikát épített ki, amely Kínát stratégiai riválissá nyilvánította, és a Huawei technológiai óriást és számos más kínai társaságot felvett abba a listába, amely megtiltja az amerikai vállalatoknak, hogy kormányzati engedély nélkül kereskedjenek velük”.
Soros hozzáteszi: „egy ember sértheti meg büntetlenül ezt a szabályt: maga Trump”. A portál szerint ugyanis az amerikai elnök hibát követ el, amikor a „tárgyalóasztalra helyezi” a Huaweit.