El-selejtező: Gólnélküli döntetlent játszott a Fradi a Suduvával

2019. augusztus 22. 21:54
A visszavágó győztese bejut a kupa csoportkörébe.

A Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott csütörtökön a litván Suduva vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének utolsó, negyedik fordulójában. A budapesti visszavágót jövő csütörtökön a Groupama Arénában rendezik 20 órától. A párharc győztese a második számú európai kupasorozat csoportkörében szerepelhet, ami a Ferencvárosnak ezt megelőzően 15 éve sikerült.

Valamelyest jobban kezdett a litván bajnok, de a Ferencváros hamar rendezte a sorait, így kiegyenlítetté vált a mérkőzés, miközben a vendégcsapat birtokolta többet a labdát. A kezdeti bizonytalankodás után a zöld-fehérek kiválóan szűrték a hazai akciókat, így a Suduva nemigen jutott el Dibusz kapujáig, azonban a Ferencváros támadásaiból is hiányzott a kreativitás, így nem született gól a szünetig.

A folytatásban fokozódott a magyar együttes mezőnyfölénye, ugyanakkor helyzetekben ez nem nyilvánult meg, mert a litvánok továbbra is szervezetten védekeztek, támadásokra ezzel együtt nem futotta az erejükből. Az utolsó negyedórában a Ferencváros mindent megtett a győztes gól megszerzéséért, akadtak helyzetei is, de a litván kapusnak nem kellett bravúrt bemutatnia, hogy megóvja kapuját, így a jövő csütörtöki, budapesti visszavágóra maradt a döntés.

(MTI)

Összesen 50 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

Valamilyen ukrán focit akarnak csinálni, rengeteg futással, ami nekünk soha nem ment. Lanzafame nem fért be ( azért ment el), mert nem futott eleget, igaz jól látott a pályán, volt érzéke a játékhoz, meg még a helyzeteit is jó százalékban belőtte, de a legfontosabb a futóteljesítmény.

Láttam egy két NB II-s meccset. Ott nincsenek légiósok, csak inkább az NB I-ből kikopott játékosok. Egy kivételre emlékszem, Sigérre, aki onnan indult, de csak akkor vették észre, amikor felkerültek az első osztályba.

Megérik a pénzüket! :D

Őszintén?
Már tavaly is a Videoton bunkerfocijánál csak néztem ki a szememen...
A tegnapi meccs?
Az FTC az első, a Ludororec-meccsen mutatott valamit.
Azóta: csak lefelé és lefelé.
Őszintén?
Inkább szurkolok most már annak, hogy idehaza égjenek, essenek ki, mert ez a pöcegödörmagyarfutball csak egyvalamire érdemes.
A teljes felszámolásra, teljesen új emberekkel.
Láttam a Slaviát, a Dinamót, a Crvenát, a Kolozsvárt, de több nmás közép-európai csapat, döntően hazai futballistákkal összehasonlíthatatlanul nézhetőbb, mint a Rebrov-féle KrajnaFTC...
De a Dollé még rosszabb volt.
Vége.
Ott az Újpest, a nulla közepe... és a többi...

EB részvétel, Mol Vidi EL csoportkör, a Fradi a csoportkörbe jutásért harcol, válogatottunk vezeti az EB csoportot.

Ez a Suduvát a Crvena Zvezda 0-0, 2-1-el verte ki, pedig a Zvezda 2,5x értékesebb a Fradinál, a Suduvánál meg 10x.
Olyanok, mint a Stoke Pulis alatt. Szar célfocival focival termelik a pontokat. Itthon be kell nekik györötni egy gólt, ha nem állhatnak be bunkerfocit játszani, már könnyebb lesz.

Barátom, te egy zseni vagy!
1. A kieséses mérkőzéseken nem jár pont.
2. Ha a bajnoki meccseken bevezetnék ezt a szabályt, minden mérkőzés az első két percben gólváltással kezdődne, és lényegében 2-2-től kezdenének minden meccset, plusz, ha 2 pontot adnának érte, eleve több lenne a 2-2-es baráti döntetlen.

- Viszont: azon el kellene gondolkodni (azt hiszem, tervezik is), hogy eltöröljék, hogy kétfordulós kieséses meccseken az idegenbeli gól döntsön. Ez a hazai csapatot ugyanis defenzív játékra ösztönzi.

Vágom, te a sokgólos bundamérkőzésekre esküszöl.
Lelki szemeim előtt látom a hihetetlen izgalmakat, amiket átélsz, amikor az 1. percben A csapat lő magának egy öngólt, amire B csapat öngóllal válaszol, A erre megint lő egyet magának, majd B is, és a 2. perctől 3-3-ról folytatják a meccset, ami adott esetben 3-3-es eredménnyel ér véget.

Íme, 1 perc (spontán) álomfoci :

Továbbá: az általad javasolt szabálymódosítások eleve csak bajnoki v. csoportrendszerben lejátszott mérkőzéseken értelmezhetőek, mivel ösztönzöl két egyenes kieséses rendszerben játszó csapatot?

Szvsz, ha a fociból számodra kizárólag a gól értelmezhető, nézz gólösszefoglalót.