A CNN riportere az aktuális magyar eseményekről faggatta Szijjártó Pétert
Szijjártó Péter magyar külügyminiszter a CNN műsorának vendége volt, ahol –főleg, de nem kizárólag – az elmúlt napok eseményeiről kérdezték. A magyar politikus cáfolta a riporter azon állítását, hogy miszerint „a legutóbbi választásokat elnézve Magyarország kezd olyanná válni, mint a Szovjetunió". Szijjártó elmondta, hogy a legutóbbi választáson 70 százalékos (rekord) részvételi arány mellett kerültek újból kormányra, a Fidesz-KDNP mintegy 350 000-rel több voksot szerzett, mint a többi parlamenti ellenzéki párt együttesen. Tagadta azt, hogy a magyar választók nem lennének tudatában a döntésüknek, hiszen már nyolc éve kormányoznak – az emberek ismerik a munkájukat – és emlékeztette: negyven évet küzdött a magyar nép, hogy a szovjet megszállástól megszabaduljon.
A miniszter a túlóratörvénnyel kapcsolatban elmondta, hogy továbbra is a munkavállaló saját, egyéni döntése az, hogy szeretne-e száz órával többet dolgozni vagy sem – fizetésért. Hozzátette, hogy a CNN nem a tényeket írta le a hírekbe és a riporter sem valós információk szerint teszi fel a kérdéseket. A tárcavezető továbbá kiemelte, hogy Szlovákiában szintén 400 túlórát tesz lehetővé a munkavállaló számára a törvény, Csehországban 416-ot.
A riporter Szijjártó tisztázó válaszaira megenyhülni látszott és elmondta, hogy valóban biztatók a magyar munkaerőpiacra vonatkozó adatok, szinte teljes a foglalkoztatottság – de még jobb lenne a helyzet, ha az ország nyitottabb lenne és migrációval enyhítené a munkaerőhiányt. A külügyminiszter elmagyarázta, hogy egyrészt családpolitika, másrészt az oktatás modernizálásával akarják csillapítani ezt a problémát.
Az oktatás szó hallatán a riporter a CEU-ügyre is kitért, és elmondta, hogy nem tud olyan országról, ahol ehhez fogható eset megtörtént. A magyar külügyminiszter itt is cáfolta azt, hogy elüldözték volna az egyetemet – több képzése is Budapesten maradt, illetve a törvényi előírásoknak csak részben tudott megfelelni.
A műsorvezető zárókérdésként felvetette, hogy miképpen lehetséges, hogy a magyar kormánynak állítólag mindig igaza van, miközben az EU, a tüntetők és az egyetem is azt mondja, hogy valami nagyon nincs rendben. Szijjártó erre azt mondta: „Mi szembemegyünk a liberális mainstreammel, nem tagadjuk. Emiatt rengeteg vádaskodásnak és fake newsnak vagyunk kitéve". És hozzátette, hogy a magyar emberek véleménye érdekli csak őket.
Összesen 95 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Egyszerűen nem találnak fogást rajtuk (holott lenne is mit), mert elfogultak és nem eléggé felkészültek.
probalt volna ilyen stilusban beszelni Gromikoval (vagy plane anno Molotovval)...
Ez a riporter teljesen hülye, a választási eredmények önmagukban még nem tesznek egy országot Szovjetunióvá, legalábbis a legjobb tudomásom szerint a szoros választási eredmény nem feltétele a demokráciának, sőt hipotetikusan egy ilyen követelmény még antidemokratikus is, hiszen logikusan belegondolva ellentmondásban áll a választás szabadságával.
„a legutóbbi választásokat elnézve Magyarország kezd olyanná válni, mint a Szovjetunió"
Hát bazmeg, tényleg, majdnem olyan. épp csak egy picit különbözik, például abban, hogy parlamentáris demokrácia van egy rakás politikai párttal, szólásszabadság van.
Nem tudom, hogy tényleg ilyen hülyék ezek a CNN-es riporterek, vagy csak szimplán hazug kis szardarabok. Egyik se túl jó ajánlólevél.
Minden ország külügyminiszterével el szokott beszélgetni, ahol tüntetés van?
A franciával is? Hát a románnal?
Megnéztem a viedót. Szerintem Szíjjártó most nőtt fel a feladatához, ez az interjú tökéletesre sikerül. Korábban nem csíptem a fejét, egybites embereknek szajkózta az egybites kormánypropagandát. Viszont ebben a riportban benne van minden ami elvárok egy külügyminisztertől. Most láttam először hogy külügyminiszterként szólalt meg, méghozzá meggyőzően. Szép volt, csak így tovább.
Bejelentkezés