„A Hegyoldal intézetei nem vettek észre 1,2 millió vidéki tiszást” – Kurtz ezredes volt a Hotel Lentulai vendége

2026. június 07. 10:18

A Hotel Lentulai legújabb adásában Takács Áron, vagyis Kurtz ezredes volt Lentulai Krisztián vendége.

2026. június 07. 10:18
null

A szókimondó publicista kemény kritikát fogalmazott meg a jobboldali politikai és szellemi elit egy részével szemben, szerinte ugyanis sokan egyszerűen nem vették észre azt a több mint egymillió vidéki választót, akik végül a Tiszára szavaztak.

A beszélgetésben szóba került Magyar Péter felemelkedése, a TikTok és a fiatal generációk politikai befolyása, a jobboldali média jövője, valamint az is, hogy szükség van-e még a korábban megkerülhetetlennek tartott intézményekre és műhelyekre.

Kurtz ezredes több ponton is tabukat döntöget: beszél a választási vereség utáni önvizsgálatról, a politikai buborékokról, a véleményvezérek felelősségéről, és arról, miért tartja elkerülhetetlennek a jobboldal megújulását.

A teljes beszélgetés már megtekinthető a Mandiner YouTube-csatornáján!

 

Összesen 72 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ekeke1
2026. június 08. 13:20
Ha őszintén nem nézünk szemben azzal hogy a Fidesz-vagy amit annak ismerünk/ nevezünk, valójában a név/brand mögött eljáró személyek- mennyire elkúrták, mennyire megkönnyítették kéjjel való kinyírásunkat.. akkor mindig Mohács és Trianon között fogunk imbolyogni. No meg a "balsors ami állandóan minket tép" ideológia mentén. Mert a párt az csak egy szimbólum. Ebben a Fidesz nevű pártba helyezték milliók itthon és határon túli magyarok reményeiket, bizalmukat hogy ebből valaha újra Magyarország lesz és nem egy judeobolsevik homokozó. És ez a párt, illetve azok akik a név mögött eljártak, ezt bűnös gondatlanságból, vagy akár szándékosan elkúrták. A Fidesz nem szívességet tett vagy tesz. Meg volt fizetve, fel volt hatalmazva. Mint egy felfogadott ügyvéd az eljárásban. Ha gondatlan vagy bűnös, felelnie kell. Nincs bebetonozva, 36 év alatt nem maradt régi párt, most egy két éves semmiből jött "párt" tudott valahonnan 6-800 ezer szavazót szerezni. Nem kell félni, a gyurcsányi agónia nem jó.
Válasz erre
0
1
2026. június 08. 13:13 Szerkesztve
baronet "Így. Jobboldal van, nemzeti konzervatív oldal, aminek volt egy fidesze. Volt. Elkúrták, mennek fletó után. Sajna." Sajnálkozni ráérünk. Most gyors és pontos diagnózis kell - annak pedig ugyanúgy nem látom nyomát, mint annak a magyarázatát hogy 2020-ban Szájer Józsefnek miért kellett pánikszerűen menekülnie , beleszaladni egy gondosan bekészített titkosszolgálati csapdába- , majd konkrét lépések.
Válasz erre
1
0
balbako_
2026. június 08. 09:44
Most már be kéne fejezni az önostorozást ls ki kéne dolgozni az új stratégiát.
Válasz erre
3
0
Dixtroy
2026. június 08. 09:16
"miért tartja elkerülhetetlennek a jobboldal megújulását" A "megújulás" a bukott komcsik mániája volt, minden alkalommal, mikor az mszp megújult, újabb ~5%-ot veszített, még a szót is kerülném. A komcsik mindig minden el akarnak törölni, és tiszta lappal újra ugyanazt csinálni, ez sosem volt szimpatikus. Maga a re-form szó azt jelenti, hogy visszaállás az utolsó működő állapotra, és itt is erről van szó, szépen el kell dobni azokat a változtatásokat, ami nem hoztak semmit, sőt esetleg még vittek is, de ez még önmagában kevés. Értem én, hogy olyan világban élünk, hogy bármit kompletten ki lehet dobni és újat venni, a fürdővíz, a lavór meg a pelenkázó mehet a francba, de a gyereket érdemes lenne megtartani.. Javaslom, hogy a szó amit használni kell, az a: "renoválás", visszaújítás, felújítás. Tartsuk meg ami használható, és cseréljük újra ami tönkrement.
Válasz erre
5
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!