az új kabinet semmisnek tekinti a megállapodást, és nem fizeti ki az esedékes előlegszámlákat sem.
Ismeretes, nemrég a HVG cikkezett arról, hogy a Honvédelmi Minisztérium 1 311 050 000 000 forint értékű keretszerződést kötött a 4iG űrtechnológiai céggel, a kontraktust március közepén, egy hónappal a választás előtt írta alá Jászai Gellért cége és a Szalay-Bobrovniczky Kristóf irányítása alatt álló tárca. A hír nyomán a megállapodást heves kritikák érték, az új kormány jelezte, azt fel is fogják mondani.
Az igen magas bekerülési összeggel kapcsolatban Szalay-Bobrovniczky leszögezte: a NATO által elvárt honvédelmi költségvetés a magyar GDP 2 százaléka, ami éves szinten 1900-2000 milliárd forint között mozog – a 4iG-vel kötött 10 éves keretszerződés pedig évi 100 milliárdot jelent, ami a már említett 2 százalékot terheli.