Választás 2026Választás 2026

Magyar g*ci nagy háborúra készül, Orbán rutinja dönthet – itt az új Mesterterv

2026. április 10. 15:50

A hét, amikor megtudtuk: Magyar Péter zárt ajtók mögött nagyon nagy háborúra készül, a nyilvánosságban ezt persze tagadja a Tisza. Mi fog dönteni vasárnap? Itt a Mesterterv legújabb adása.

2026. április 10. 15:50
null

Újra jelentkezik a Mesterterv, amelyben Kereki Gergő, a Mandiner főszerkesztője, Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője, valamint G. Fodor Gábor, a XXI. Század Intézet stratégiai igazgatója elemzik a belpolitika legfrissebb fejleményeit.

Nézze meg a Mesterterv teljes adását a Mandiner YouTube-csatornáján!

A kampány utolsó napjaihoz érve teljesen elszabadult a politikai őrület: hangfelvételek, kiszivárogtatások és egyre durvább állítások uralják a közbeszédet. Az ellenzéki térfél botrányai és akciói dominálják a nyilvánosságot, miközben naponta új ügyek kerülnek elő. Most egy újabb felvétel borzolja a kedélyeket, amelyen Magyar Péter arról beszél, hogy

„g*ci nagy háborúra készül”.

Ez a mondat azonnal berobbant, és még magasabb fokozatra kapcsolta az amúgy is feszült kampányhangulatot. A kérdés már nem is az, mi hangzik el pontosan, hanem, hogy a választók hogyan értelmezik ezt a folyamatos botrányáradatot.

Miközben a baloldali politikai szereplők egymás után szállítják a témákat, a háttérben a választók prioritásai azonban jóval józanabbak. A magyarok többsége a békét, a biztonságot és az anyagi stabilitást tartja a legfontosabbnak. 

Ez a különbség a politikai napirend és a társadalmi elvárások között kulcsfontosságú lehet a választás kimenetele szempontjából. Eközben az ellenzék oldalán egyre több váratlan megszólaló és „kiugró” szereplő jelenik meg, ami tovább fokozza a kampány intenzitását.

A nemzetközi dimenziót J. D. Vance budapesti látogatása is erősítette, amely új irányt adott a külföldi befolyásról szóló vitáknak. 

Közben a közvélemény-kutatások is ráerősítenek a feszültségre: egyesek elsöprő eredményt jósolnak, míg mások szoros versenyt várnak. A kampány finisében minden megszólalásnak súlya van. 

A kérdés most az: ebben a zajban ki tud hiteles maradni, és ki tudja megszólítani a bizonytalan szavazókat?

 

 

Összesen 31 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zsolt75
2026. április 10. 17:31
Nem szivesen lennék hadköteles egy olyan országban, ahol a hadügyminiszter szlávaukrajnyizva köszön...
Válasz erre
0
0
mlotta
2026. április 10. 17:21
Puzsérék már ma beindítják a Majdan 2.0
Válasz erre
0
0
mlotta
2026. április 10. 17:20
Globális SZDSZ lokális ügynökei kerülhetnek hatalomba hazánkba.
Válasz erre
0
0
totumfaktum-2
2026. április 10. 17:08
Látom, a tisza szekta már megbolondult. Korán kezdtétek tolni az anyagot, srácok. Mi lesz veletek vasárnapig? Már sajnállak benneteket.
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!