Ennek ellenére a fenyegetés súlya miatt harminc iskolát ki kellett üríteni, ami több mint 2600 diákot és közel 350 dolgozót érintett.
A vádirat szerint a tiszaújvárosi diák alig járt be az iskolába, és az akció ötletét televíziós hírműsorokból merítette. Üzeneteiben azzal indokolta tettét, hogy társaival a muszlimokat ért támadásokat akarják megbosszulni.
Az ügyben a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség emelt vádat terrorcselekménnyel fenyegetés miatt. Bár a fiú büntetlen előéletű, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést, pártfogó felügyeletet és speciális foglalkozásokon való részvételt indítványozott.