Krupincza Mariann és Nagy Gábor írása a Mandiner hetilapban
Az országgyűlési választásokat megelőző időszakban az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulójához kapcsolódó állami és pártrendezvények mindig kiemelt jelentőséggel bírnak. Március idusa az utolsó szimbolikus alkalom arra, hogy a versengő politikai erők tartsanak még egy seregszemlét. A rendszerváltozásig, sőt talán még a 2010-es „fülkeforradalomig” sem volt magától értetődő, hogy a megemlékezések szabadon, rendbontás és erőszakos provokáció nélkül érjenek véget. Bár a kiélezett geopolitikai és belpolitikai helyzet miatt most fennállt ennek a veszélye, a demokrácia ezúttal is jelesre vizsgázott.