Orbán Viktor: Vállalom, hogy ilyen felfordult világban is megőrizzük Magyarországot a biztonság és a nyugalom szigetének

2026. március 15. 13:23

Meg kell újítanunk az előző választáson kötött háborúellenes szövetségünket – jelentette ki a kormányfő minden idők legfontosabb Békemenetén.

2026. március 15. 13:23
null

Megtelt a Kossuth tér a Békemenet résztvevőivel, egészen elképesztő tömeg vonult át a Margit hídon egészen a nemzet főteréig. Az 1848-as hősökre való emlékezés Orbán Viktor miniszterelnök beszédével zárult.

A Mandineren élő, szöveges közvetítésben voltak olvashatóak a miniszterelnök gondolatai.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Ezt a 2 percet minden Tisza-szavazónak hallania kell: íme a bizonyíték arra, hogy veszélyben a rezsicsökkentés

Ezt a 2 percet minden Tisza-szavazónak hallania kell: íme a bizonyíték arra, hogy veszélyben a rezsicsökkentés
Tovább a cikkhezchevron

Olyan sokan vagyunk, ha egymás vállára állnánk, Kapu Tibor felmászhatna a nemzetközi űrállomásra!”

– kezdte beszédét a kormányfő, aki kiemelte, egy magyarnak nem kell megmagyarázni, mi a szabadság. Az csak szeretetből szökhet szárba, és csak összefogással valósulhat meg, ezért sosem engedhetjük meg, hogy Magyarországnak gyűlöletből létrejött kormánya legyen.

A miniszterelnök szerint ma Budapesten nemigen lehetne ennél jobb közösséget találni. Úgy fogalmazott: egy magyarnak nem kell külön magyarázni, mit jelent a szabadság – elég beleérezni a levegőbe, és máris tudjuk, merre állunk.

Aki a magyarokat meg akarja törni, annak korábban kell felkelnie. Zelenszkij! Van elég bajotok a keleti fronton, miért támadtok minket? Mi békeszerető emberek vagyunk”

– jelentette ki Orbán Viktor.

„Nem engedjük, hogy 30 brüsszeli ezüstért eladják, amit 16 év alatt alkottunk” – mondta Orbán, aki hangsúlyozta, nem adják fel sem a rezsicsökkentést, sem a családtámogatási rendszert, sem „Európa legjobb adórendszerét”. Korábban úgy fogalmazott, legyen béke, szabadság és egyetértés, így kezdődik a márciusi ifjak 12 pontja.

Orbán megerősítette: Nem adjuk a nemzeti és keresztény alkotmányunkat, nem adjuk fel se a rezsicsökkentést, se a 13., se a 14. havi nyugdíjat. Nem adjuk fel világbajnok családtámogatási rendszerünket. Nem adjuk fel Európa legjobb adórendszerét. Megvédjük az édesanyák támogatását, megvédjük a gyermekeinket, és nem hagyjuk, hogy ukrán vagy szivárványos zászlóra cseréljék a nemzeti színeinket.

„Vigyázat, ma Brüsszel is magyar embernek öltözött”, az ő pontjaik „a szolgaság 12 pontja”, arról szól, hogy mit kívánnak a brüsszeliek. „Mi, magyarok sosem törődünk bele, hogy a magyarok 12 pontjából brüsszelit csináljanak!” – mondta a miniszterelnök.

Orbán Viktor: vállalom, hogy ilyen felfordult világban is megőrizzük Magyarországot a biztonság és a nyugalom szigetének

A kormányfő kijelentette: olyan próbatétel előtt állunk, amit még a magafajta vén csatalovak se láttak. Pedig láttak már egyet s mást.

„Nem lehet tudni se a napot, se az órát, amikor a brüsszeliek első katonája Ukrajna földjére lép. De egy dolgot biztosan tudunk: ez meg fog történni. Maguk harsogják büszkén és lelkesen. Alig várják, hogy európai uniós felségjelű katonák induljanak Ukrajnába. No, ez az, amiből ki kell maradnunk. Ez az, amivel szemben meg kell védeni magunkat.

De én vállalom, hogy ilyen felfordult világban is megőrizzük Magyarországot a biztonság és a nyugalom szigetének”

– majd hozzátette: a mi fiaink nem fognak Ukrajnáért meghalni, hanem Magyarországért fognak élni!

„Háborúban nem számít, hogy ki vagy, mire jutottál, miben vagy jó, mit akarsz elérni az életben. Csak az számít, jól fogod-e a gépfegyvert. Az számít, hogyan futsz az ellenség után vagy elől. Csak az számít, hány embert öltél meg, hány golyót fogtál fel. De mi nem ilyen sorsot szánunk a gyerekeinknek. Mi nem azt a sorsot szántuk a gyerekeink édesanyjának, hogy a fiaikat idegen földön, idegen zászlók alatt temessék el.

Ideje, hogy Kijev és Brüsszel is megértse, a mi fiaink nem fognak Ukrajnáért meghalni, hanem Magyarországért fognak élni.

Április 12-én választani kell, ki alakítson kormányt: Orbán vagy Zelenszkij

„Április 12-én a magyarok döntenek. Régi motoros vagyok. Elég régóta harcolok, hogy tudjam, mikor állunk valóban nehéz és fontos választás előtt. 28 nap múlva ilyen választásunk lesz. Nem csupán parlamentre és kormányra szavazunk, hanem sorsot választunk magunknak és az utánunk jövő magyaroknak. Válaszúthoz érkeztünk. Ismerem az ilyet. Én is álltam már válaszút előtt. Amikor fiatalemberként nemet mondtam a szovjeteknek. Ne feledjétek, mi nem behívni, hanem hazaküldeni szoktuk őket. Álltam válaszút előtt, amikor miniszterelnökként nemet mondtam a németeknek a migrációra. Álltam válaszút előtt, amikor nemet mondtam Brüsszelnek a háborúra. És válaszút előtt állok most is, veletek együtt, amikor nemet mondok az ukránoknak.

Választanunk kell, ki alakítson kormányt: én vagy Zelenszkij? Kellő szerénységgel ajánlom magamat.

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy Ukrajna belépjen az unióba, és ezzel Magyarország nyakára hozza a háborút

„Az a tervük, hogy nyugatról és keletről harapófogóba szorítják a hazánkat. Blokkolják, ami nekünk jár. Brüsszelből a pénzeinket, Ukrajnából az olajunkat. Zsarolnak, fenyegetnek és riogatnak. Brüsszelből a bürokraták, Kijevből a háborús maffiózók. Mindenki azzal, amije van. Azért akarnak kormányváltást Magyarországon, mert nem adjuk át nekik a kasszakulcsot. Mert nem hagyjuk, hogy ráengedjék a magyar gazdákra az olcsó ukrán gabonát. Mert nem hagyjuk, hogy a nagy multik, a Shellek és az Ersték elvegyék a pénzeteket. Mert nem hagyjuk, hogy az ukránok eurómilliókat és aranytömböket mozgassanak, ki tudja, mi célból Magyarországon. Mert nem hagyjuk, hogy Ukrajna belépjen az unióba, és ezzel Magyarország nyakára hozza a háborút. Ezért vagyunk útban” – fogalmazott Orbán.

A Fidesz győz, és erősek lesznek a családok, és még azok is jól fognak járni, akik nem ránk szavaztak – Orbán Viktor

„A Fidesz győz, és marad a béke, marad az alacsony rezsi, és nőni fognak a bérek. A Fidesz győz, és mindenki nyer, aki dolgozik. A Fidesz győz, és erősek lesznek a családok, és még azok is jól fognak járni, akik nem ránk szavaztak. A magyarok pénzét. Elvinni Brüsszelbe és onnan Ukrajnába. Mert a háborúhoz pénz kell. És Brüsszelben kifogytak belőle. Kell az utántöltés. Kell a magyarok pénze is. De még ez sem elég. Kell a hitel is. Sok és hosszú. És kell mögé a tagállamok fedezete. Nem elég nekik a mi pénzünk, még a gyerekeink és az unokáink pénzét is meg akarják szerezni. Ukrajnára hivatkozva akarnak benneteket adósrabszolgákká tenni. Kellő szerénységgel csak annyit mondhatok, amíg én vagyok a miniszterelnök, nem hagyom, hogy elvegyék, ami a Tietek, és ami Nektek jár.

Nem hagyom, hogy kizsebeljék Magyarországot”

– tette hozzá a kormányfő.

Orbán Viktor: Meg kell újítanunk az előző választáson kötött háborúellenes szövetségünket

„Huszonnyolc kemény nap áll előttünk. Nem úgy kell nyernünk, mint négy éve, hanem jobban. Nem annyi szavazat kell, mint négy éve, hanem több. Meg kell újítanunk az előző választáson kötött háborúellenes szövetségünket. Hárommillió szavazat nem a plafon, hanem a küszöb. Nem elérnünk kell, hanem átlépnünk. Történelmi győzelmet kell aratnunk, mert a következő kormánynak történelmi lesz a felelőssége.

Az áprilisi választás után nem izgágákra, hanem higgadt, nyugodt és magabiztos vezetőkre van szükségünk. Tiszta fej, hideg vér, biztos kéz. Stratégiai nyugalom és tapasztalat. És ez mind meg is van nálunk.

Sőt, ez csak nálunk van meg. Csak a Fidesz és a KDNP tudja megadni Magyarországnak azt a biztonságot, amire most szükségünk van. És erre mi vagyunk a garancia. Tudni, hogy ez így van, az egy dolog. Elmenni és szavazni, az egy másik dolog. A tudás megvan, a szavazat még nincs. Az majd április 12-én lehet meg. És meg is lesz, ha megalkuvás nélkül és önmagunkkal szemben kíméletlenül végigdolgozzuk a következő 28 napot. És akkor fényes győzelmet aratunk majd. Olyan fényeset, hogy Brüsszel és Kijev is csak pisloghat. Szegény Tisza folyónk pedig visszanyerheti a becsületét. Fidesz a biztos választás. Legyen béke, szabadság és egyetértés!” – zárta gondolatait Orbán Viktor.

Ezt is ajánljuk a témában

Íme, a Békemenet élő közvetítése:

Fotó: Orbán Viktor Facebook-oldala

 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Von der Leyen, Macron és Merz sorban állhat Orbánnál: el kellene intéznie ezt-azt Európa védelmében (VIDEÓ)

Von der Leyen, Macron és Merz sorban állhat Orbánnál: el kellene intéznie ezt-azt Európa védelmében (VIDEÓ)
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 381 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
reakcio1969
2026. március 16. 13:00 Szerkesztve
@zabszem Te tényleg nem érted, vagy csak úgy csinálsz mint aki nem érti? A zöld átállás kell, de ne a szemetet hordják ide ösze és ne a legkörnyezetkárosítóbb eszköz gyártását hozzák ide. Illetve ha idehozták, akkor nyílvános mérések és teljes transzperencia (mit tárolnak, hol, milyen veszélye van, milyen stendedeket kell betartani. Ezekbe vonjanak be kormánytól független szakértőket. stb, ne kiszivárogtatásokból értesüljünk a környezetkárosító hatásokról és ne titkolózzanak mert ez rosszat sejtet. Vagyis lehet valamit jól, az emberekre figyelve és rossszul, csak a profitott szemelőtt tartva is akkugyárakat létesíteni. Amúgy soha nem szabad egy iparágra feltenni mindent, mert mi van ha rossz a kalkuláció. Most ez van, nem fogynak úgy az elektromos autók ahogy eltervezték. Ezért már nem is működnek teljes kapacitással a gyárak, nem is pörög a GDP.
Válasz erre
0
0
zabszem
2026. március 16. 11:44
szovjetunijooo: Akkugyár??? Akkor most döntsétek már el, mit akartok? Kell a "zöldátállás", meg az elektromos autó, napelem.... stb. Vagy nem... Mert ha kell, akkor ahhoz valahonnan akkumulátor kell.
Válasz erre
1
0
Horst_Tappert
2026. március 16. 11:24
"tovarisi-konyec 2026. március 16. 08:44 • Szerkesztve Videón is meg lehet nézni a TISZA" B+, olyan vagy, mint amikor a gyerek saját magát bátorítja, hogy le merjen végre ugrani az 5 méteres toronyból a vízbe. Akinek van szeme látta, hogy mi történt, te pedig hazudod itt magadnak a mesét. Nekem mindegy, de emiatt nem fogod érteni, miért az lesz az eredmény 12-én, ami már most látszódik. És akkor nagyot koppansz.
Válasz erre
2
0
zabszem
2026. március 16. 11:22
SkeptikuSS: "Még egy adalék a tegnapi hatalmas tömeghez! Erre büszkék lehetünk. Akármekkora az egymásnak feszülés, sokkal kulturáltabbak vagyunk, mint sok nyugati ország. Nem égett a város, nem rabolták ki a kirakatokat és nem folyt vér." Khmm... Hát szívem.... Nincsenek migránsok.... Ha jönne elmebeteg Peti és beadja a derekát a migránspaktumba (be fogja), akkor jön a" kultúra" ide is...
Válasz erre
2
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!