Ellenzékiek, vigyázó szemetek vessétek az Amarodromra – és akkor elkerül titeket a 2002-t idéző csalódás!

2025. augusztus 06. 19:03

Az ígéret alapja a bizalom, ami az Amarodrom szervezeteinél elfogyott. Ők már most tapasztalták, hogy amit Magyar Péter a cigány amarodromosoknak ígérgetett, abból nem lesz semmi.

2025. augusztus 06. 19:03
null
Horváth K. József

Azt gondolom, a Tisza támogatóinak nem árt odafigyelni az Amarodrom Tisza szigetre, amelynek tagjai úgy döntöttek, hogy kilépnek Magyar Péter támogatói közül. Körös Ferenc, az Amarodrom képviseletében kijelentette:

„A mai napig nem látok valódi politikai akaratot a cigányság problémáinak megoldására.”

Hozzátette: Magyar Pétertől nem azt kapták, amit vártak volna, és nagyot csalódtak benne.

Ezt is ajánljuk a témában

A cigányság a Tisza esetében csepp a tengerben, hiszen a társadalom őket támogató része sem kapott Magyar Pétertől semmit, most is csak a lózungok és hazugságok hullámoznak mindennapi szövegeiből az egészségügy, az oktatás, a biztonság megreformálásáról.

Őket csak Orbán megbuktatásának vágya tartja Magyar Péter mögött.

A nagy csalódás csak „másnap” jönne el, ha ne adj’ isten győznének. Ám akkor már késő. 

Gyűlöletükben odadobnák a szépen fejlődő Magyarországot Magyar Péternek, a Brüsszel parancsait végrehajtó nemzetárulónak, aki Brüsszellel együtt abban érdekelt, hogy Magyarországnak rosszul menjen a sora, a hazai életszínvonal induljon meg a béke alfele felé. Hogy jöjjenek a migránsok, terjedjen a gender-propaganda, legyünk részesei az ukrajnai háborúnak, az energiaárak többszörös megemelkedése pedig vigye el a magyaroknak járó uniós forrásokat. 

Nyilvánvaló, hogy Magyar Péter esetleges hatalomra kerülésével nemzeti szinten le fogunk gatyásodni.

Hiába ígéri, hogy majd ő hazahozza az uniós forrásokat, azzal sem lehet majd fenntartani a jelenlegi stabil gazdasági helyzetet recsicsökkentett energiaárakkal, 13. havi nyugdíjjal, a kiugró egészségügyi és oktatási béremeléssel, a családpolitika világszerte páratlan mértékű támogatásával. 

Nem véletlenül találni számtalan bölcsességet arról, amit a magyar közmondás úgy rögzít: az ígéret szép szó, ha megtartják úgy jó. Ebben is benne van a kétely, hogy nem tarja meg az ígéretét az, aki adta, s akkor bajba kerül, aki elhitte. Egy francia középkori trubadúr, Hélinand de Froidmont így bizalmatlankodik: „Mint ígérte, tegyen ki-ki! Hazugját Isten bünteti.” Stephen King amerikai író szerint „Az ígéret arra való, hogy megszegjék”. Fodor Ákos költőből már eleve a csalódás hangja buggyan ki:

„Ígéreted ezután tartsd meg! magadnak.” 

Az ígéret alapja a bizalom, ami az Amarodrom szervezeteinél elfogyott. Ők már most tapasztalták, hogy amit Magyar Péter a cigány amarodromosoknak ígérgetett, abból nem lesz semmi. 

Kőrös Ferenc: „Úgy érzem, egy nagyon nagy bocsánatkéréssel kell hogy forduljak hozzátok, mert én voltam az, aki azt ígérte nektek, hogy alakítsunk Tisza-szigeteket, azt ígértem, végre van egy olyan párt, aki egyenrangú embereknek tekint minket, egyenlő bánásmódban lesz részünk, ahol lesz igaz cigány érdekképviseletünk. Pár hónapos munkánk után mégis én voltam az, aki azt mondta nektek, tévedtem! Sajnálom őszintén, nekem ez fáj a legjobban.”

 Az okok között arról is beszélt, hogy Magyar Pétertől nem azt kapták, amit vártak volna, és nagyot csalódtak benne.

Aláhúzta: „A mai napig nem látok valódi politikai akaratot a cigányság problémáinak megoldására.” Szerinte nem odavaló emberek fogják képviselni a cigányságot a Tisza Pártban. 

A feloszlott politikai közösség másik tagja, alsószentmárton polgármestere is megerősítette a helyi Amarodrom Tisza sziget feloszlását. Balogh Krisztián közösségi oldalán azt írta, nem szeretne a továbbiakban pártokkal foglalkozni, csak a falu ügyeivel. Forgács István romaügyi pedig szakértő kijelentette:

Magyar Péterék a cigányság ügyében egy teljesen bizonytalan ígérethalmazzal rendelkeznek,

amivel nem fogják tudni magukhoz csábítani a kormányt nagy mértékben támogató cigány szavazókat. 

Úgy is fogalmazhatunk, hogy az Amarodromban – aminek a jelentése „A mi utunk” – a jelek szerint visszataláltak a helyes útra. Leesett náluk a tantusz. 

Egy kisebb szervezetegyüttes esetében ez hamaradbb megtörténik, mint a társadalom nagyobb részében. Előbb-utóbb azonban ott is megtörténik.

Ez szinte biztos.

A Fidesz belső mérése szerint ha most vasárnap lennének a választások, a párt 80 körzetet biztosan megnyerne. 

Csak javasolni tudom mindenkinek, hogy vigyázó szemeit vesse az Amarodromra.

Akkor nem érkezhet a 2002-t idéző csalódás.

***

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Magyar Nemzet / Markovics Gábor

Kapcsolódó vélemény

undefined

Horváth K. József

Mandiner

Idézőjel

Fleck se önmagát, se jogászi szakmáját nem tiszteli. Ő csak egy egyszerű hergelő, baloldali propagandista, aki azt sem vállalja, amit mond, hanem egyszerűen letagadja.

 

Összesen 52 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
states-2
2025. augusztus 07. 07:18
Ez a seggfej pojáca nagyobbat bukik, mint makizay, mert még pszichopata is.
Válasz erre
3
1
Welszibard
2025. augusztus 06. 23:21
Peter Agyar leendő cigányügyi minisztere, a belpesti Bódis Kriszta az elmúlt évtized alatt 100 milliók fölötti norvég támogatást kapott a az ózdi cigány gettók megsegítésére. Bódis Kriszta megírta a híres cigány meséjét a csíra "Csipkejózsikáról", meg tanodákat üzemeltettek. De mindössze egyetlen közösségi mosógépre telt a csóró cigányok megsegítésére. Nem csodálom, hogy a cigányok nem bíznak benne és a Tiszában, látszik, hogy hova teszik a pénzt a tisztelt Tiszás EP képviselők.
Válasz erre
9
0
blancoagilon
2025. augusztus 06. 22:53
Rábasztál te hazug pojáca, te rohadt senki.
Válasz erre
4
0
tapir32
2025. augusztus 06. 22:33
Mit tett Magyar Péter? Mocskolódott, rágalmazott, gyűlöletet szított, fenyegetőzött továbbá nőverő, arrogáns, impertinens, korrupt, hazudik, lopott és még rabolt is. Aki egy ilyen hitvány alakot támogat, az nem különb nála. Magyar Péter súlyos szocializációs és erkölcsi deficittel küzd. Nem képes az erkölcsileg helyes és helytelen között különbséget tenni. Szociopata és/vagy infantilis. Magyar Péter a "bármi megfelel, ha elhiszik" elv alapján politizál. Ez a felelőtlen, erkölcstelen politizálás legalja.
Válasz erre
7
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!