Erre senki sem számított az országban: egyetértett a kormánnyal Lattmann Tamás

A dolognak azonban van egy szépséghibája.

„A féligazság meg végső soron a háborúskodás melegágya” – fogalmazott a rendező.
A Mandiner is beszámolt róla a napokban, hogy kiteljesedni látszik az ellenállás az idei Sziget Fesztivál egyik fellépője, az ír Kneecap zenekar körül: ezúttal a hazai kulturális és szórakoztatóipari szcéna képviselői fogtak össze – ezúttal politikai beállítottságtól valóban függetlenül –, hogy tiltakozzanak a banda fellépése ellen.
Az együttes tagjai korábban többször is nyíltan támogatták a Hamászt és a Hezbollahot, koncertjeiken pedig antiszemita jelszavakat skandáltak és palesztin zászlókat lobogtattak.
Önmagával a tiltakozással Schilling Árpád is teljesen egyetért, aminek hangot is adott a Facebook-oldalán. „Tiltakozni kell” – szögezte le. „A szelektív kiállással azonban nem értek egyet. Kénytelen vagyok azt feltélelezni, hogy aki válogat az áldozatok között, az valójában nem is ismeri el ezeknek az embereknek a szenvedéseit. Vagy éppen egyetért a kollektív büntetés elvével: a korlátozhatatlan bosszúval. Ha abban egyetértünk, hogy a szélsőséges ideológiák támogatói veszélyt jelentenek a közösségre,
akkor bizony ki kellene állnunk Benjamin Netanyahu és kormánya ellenében is”
– fogalmazott a rendező.
Schilling Árpád a bejegyzése végén erre a következtetésre jutott: „nem lenne rossz közös pontot találni valahol az embertelenség ellenében, hiszen, ha mindig csak az egyik oldal szenvedését ismerjük el, akkor valójában csak féligazságot képviselünk.
A féligazság meg végső soron a háborúskodás melegágya.”
Ezt is ajánljuk a témában
A dolognak azonban van egy szépséghibája.
Nyitókép: MTI / Koszticsák Szilárd