Letartóztatták Kiss Lászlót, Óbuda DK-s polgármesterét

A döntés ellen az ügyészség és Kiss László védője is fellebbezett.

Kiss László politikai fogolynak tartotta magát.
Hosszú interjút adott a Jelennek szabadulását követően Kiss László, Óbuda DK-s polgármestere, aki kilenc hónapig volt letartóztatásban.
Kiss leginkább a sérelmeit sorolta az interjúban. Szerinte egyértelműen kijelenthető, hogy a nyomozást politikai szempontok vezérelték, s nem büntetőjogiak, s az eljárás mind motivációjában, mind pedig a végrehajtásában a jogállamisághoz méltatlan, elfogadhatatlan és abszurd volt.
Politikai fogoly voltam
– jelentette ki a most szabadult polgármester.
Ezt is ajánljuk a témában
A döntés ellen az ügyészség és Kiss László védője is fellebbezett.
Szerinte azért került börtönbe, mert az egyik első ténykedése a Hajógyári-sziget beépítésének megakadályozása volt. Pedig a kormány lényegében egy mini-Manhattant akar felépíteni a szigeten. Ezt megakadályozta, s ezzel bizonyos oligarchaköröknek hatalmas, tízmilliárdokban kifejezhető károkat okozott. Hasonlóképp, a Mocsárosdűlő és a Római-part beépítésének a megakadályozásával is, amelyekre már szintén kész tervei voltak a NER-nek.
Mint mondta, ordított az ügyészség részéről a kettős mérce a beadványokban és az érvelésekben is. A benntartásának jogi megalapozottsága szerinte már a letartóztatása során sem volt, nemhogy később. Folyamatosan változó és láthatóan diktált vallomások, a személyemet és másokat is érő nyomásgyakorlás jellemzi ezt az eljárást, a bizonyítékok elhallgatása, a védőim akadályozása minden módon – sorolta Kiss.
Ezt is ajánljuk a témában
A Fidesz nem tervez politikai show-műsort, ehelyett konkrét javaslatokkal készül a képviselő-testület meglehetősen abszurd alakuló ülésére, a Momentum nem javasol alpolgármestert.
Az ügyészség gyanúja szerint Kiss László a 2019 októberi polgármesterré választását követően megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak az önkormányzattól, amiért
cserébe neki és további – az önkormányzatnál dolgozó – hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell visszafizetni.
A vesztegetési pénz eredetének és céljának leplezése érdekében az önkormányzat fiktív, túlárazott szerződéseket kötött több, erre a célra létrehozott gazdasági társasággal. A valóságban a színlelt vállalkozási szerződésekben írt szolgáltatást, termékbeszerzést nem a szerződő cégek, hanem más gazdasági társaságok teljesítették a szerződésben vállalt árnál alacsonyabb összegért. Esetenként a vállalt munkát az önkormányzat alkalmazottai végezték el.
A polgármestert vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntettével, valamint más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítja a főügyészség.
Fotó: MTI/Balogh Zoltán