Elszabadult a forint, reagálnak a piacok a vámeltörlésre

2025. május 29. 12:34

Az amerikai bíróság döntése mozgatja a piacot.

2025. május 29. 12:34
null

Komolyabb erősödéssel indította a csütörtöki napot a dollár miután az amerikai bíróság felfüggesztette a Donald Trump által kivetett vámokat. A hírre javult a hangulat a részvénypiacokon, a forint azonban egyelőre nem tudja tartani a lépést, 404 felett kezd az euróval szemben – írja a Portfolio.

Ezt is ajánljuk a témában

 Az Egyesült Államok Nemzetközi Kereskedelmi Bírósága megakadályozta Donald Trump amerikai elnök importvám-kivetésre vonatkozó döntései többségének a végrehajtását, azzal érvelve, hogy Donald Trump túllépte hatáskörét. A bíróság ítélete megjegyezte, hogy az új importvámok bejelentésével Donald Trump túllépte a nemzetközi vészhelyzeti gazdasági hatáskörökről szóló törvénnyel (IEEPA) kapcsolatos elnöki hatáskört. A bíróság 10 napot adott a Fehér Háznak a vámok leállításával kapcsolatos bürokratikus folyamat befejezésére. A Trump-kormányzat jelezte, hogy fellebbez az ítélet ellen.

Csütörtökön délelőtt a hazai fizetőeszköz 0,6 egységet gyengült az euróval szemben, árfolyama 404 felett mozog.

A dollár kora reggeli erősödése csillapodott kicsit, a fél százalék körüli mínuszból 0,2 százalékra faragta lemaradását az euró-dollár jegyzés, így 1,1277 körül jár.

A piacot egyértelműen az mozgatja, hogy az amerikai bíróság felfüggesztette Donald Trump vámjait.  A bejelentés után a részvénypiacokon jó hangulat uralkodik, azonban a jelek szerint a forint ebből egyelőre kimarad. Sőt, a régiós devizákkal szemben is lemaradás látszik, hiszen a lengyel zloty 0,1 százalékos erősödést, a cseh korona pedig stagnálást mutat.

Nyitókép:123rf.com

***

 

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pipa89
2025. május 29. 15:18
USA Nemzetközi Bírósága? Értsd Rothschieldisztán bírósága, akiket Soros fizet direktbe.
europész
2025. május 29. 14:06
Szarosgyuri emberei azert tenykednek.
Csendesgyöngy
2025. május 29. 13:00
Ebből is látszik, hogy nem a valóságot tükrözik az árfolyamok, hanem a manipulációt.
NokiNokedli
2025. május 29. 12:43
A forint bármilyen hírre el tud szabadulni, csak és kizárólag manipuláció kérdése az ügy.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!