Budapest ismét szegényebb lett

A fájdalmas döntés egyik nyilvánvaló oka, hogy Vitézy Dávid senkit nem tűr a BKK élén, aki nem ő maga, vagy akit nem tekint a saját emberének.

A Fővárosi Közgyűlés márciusban döntött az áremelésről.
Drágul a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) jegyeinek ára vasárnaptól – tudatta a cég közleményben szerdán. Többek között a vonaljegyek, a tízdarabos gyűjtőjegy és az időalapú jegyek ára is emelkedik június 1-jétől.
A Fővárosi Közgyűlés március 26-i ülésén döntött az áremelésről.
Kapcsolódó vélemény
A Kúria jogerősen kimondta: a főváros költségvetése törvénytelen, 51 milliárdos lyukat hagytak benne.
A vonaljegy ára 450 forint helyett 500 lesz, a járművezetőnél váltott jegy 600 forintról 700-ra nő, a 10 darabos gyűjtőjegyért 4000 forint helyett 4500-t kell fizetni, a 30 perces jegy 530 forint helyett 600-ba, a 90 perces 750-ről 850-re emelkedik, a Budapest 24 órás jegy 2500 forint helyett 2750 forint lesz.
A havibérlet ára változatlan marad.
A változásban érintett termékek részletes listája a BKK weboldalán található. A jelenlegi áron, papíralapon váltott vonaljegy típusú jegyek az árváltozás után még egy évig, azaz 2026. május 31-ig, a mobiljegy formában váltott vonaljegyek, időalapú jegyek a vásárlástól számított 1 évig érvényesíthetők.
A jegyárak kiigazítása a város fenntartható működésének része: a forint értékének romlása és a jövőbeni fejlesztések forrásigénye szükségessé tette a módosítást az eseti jelleggel használt termékek esetében. A mostani jegyárkorrekció mértéke elmarad az inflációtól, így júniustól Budapesten még mindig csak ugyanannyiba fog kerülni egy vonaljegy, mint a kisebb közlekedési hálózattal rendelkező Debrecenben – közölte a BKK.
(MTI)
Nyitókép:Mandiner / Földházi Árpád
***