Újabb átlátszó hazugsággal támadja Magyar Péter Lázár Jánost, de a tények nem hazudnak (VIDEÓ)

2025. április 25. 13:06

Mindent megtesz a Tisza Párt elnöke, hogy ne a bennfentes kereskedelmi ügyével foglalkozzanak az emberek.

2025. április 25. 13:06
null

Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, csütörtök este Pécsen tartott fórumot Lázár János. Erről már megírtuk, hogy ellenzéki provokátorok próbálták megzavarni az eseményt.

A liberális média és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke azóta is hamis állításokkal, átlátszó hazugságokkal támadja az építési és közlekedési minisztert. Azt írták, hogy Lázár János szerint a Tisza szavazói veszélyt jelentenek az országra.

Ezzel szemben a valóság az, hogy a miniszter a következőket mondta: „A tiszások az elsők, akik beálltak, és azt mondták, nem, ami jó a Tiszának, az legyen rossz Magyarországnak. Minél rosszabb Magyarországnak, annál jobb a Tisza Pártnak. Van, aki azért kel fel reggel ebben az országban képviselőtestületi tagként, önkormányzati dolgozóként, országos politikusként, hogy a magyarokért dolgozzon, és van,

aki azért vesz fel havonta tízmillió forintot, hogy arról hozzon döntéseket, hogy a magyarok ne kapják meg a nekik járó támogatásokat Brüsszelben.

Milyen emberek ezek? Milyen emberek azok, akiknek fontosabb a pártjuk, mint a hazájuk, milyen emberek azok, akik a hatalomért és a győzelemért készek és képesek az ország érdekeit is feláldozni?

Veszélyes emberek, veszélyt jelentenek mindenkire. Azokra is, akik rájuk szavaznak, és azokra is, akik nem rájuk adják a voksukat.

Szerintem súlyos hiba, ha Brüsszelben olyan emberek vannak, akik elárulják az ország érdekeit.”

A szövegkörnyezetből egyértelműen kiderül, hogy Lázár János a Tisza Párt EP-képviselőiről beszélt; hiszen nekik van többmilliós fizetésük Brüsszelben, és ők jelenthetnek veszélyt azokra, akik rájuk szavaztak, és azokra is, akik nem. 

A Mandiner is beszámolt róla, hogy Magyar Péter akár a legképtelenebb hazugságokkal is előáll, hogy megpróbálja elterelni a figyelmet bennfentes kereskedési botrányáról. Csütörtökön Tiborcz Istvánról állított valótlanságot.

Ezt is ajánljuk a témában

A Magyar Nemzeti Bank kérdéssorából kiderült, hogy Magyar Péter védekezése nem áll meg a bennfentes kereskedelmi ügyében. 

Ismert: Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője a költségvetési ellenőrző bizottság ülésén hatékonynak nevezte a hazánknak járó uniós források visszatartását. Kollár úgy fogalmazott, hogy „magyarként azt kell mondanom, hogy [a jogállamisági eljárás] nagyon hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből egymilliárd már el is veszett a magyarok számára. És ennek nagyon súlyos hatása volt a magyar államra, mivel nem tud befektetni a közszolgáltatásokba. Természetesen nem tudja támogatni a magyar gazdaságot, és nem tud extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az embereknek. Úgy értem, csak hogy pár példát hozzak, az RRF programból 50 kórházban lehetett volna felújítást végezni, amiből nem lett semmi.” Kollár összegzésként megismételte: nyugodtan mondhatjuk, hogy a kondicionalitási eljárás nagyon hatékony, nagyon hatékonyan befolyásolja a magyarok mindennapi életét”. A Tisza Párt uniós képviselője később úgy értékelte a helyzetet, hogy „ennek van pozitív oldala: a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket. És emiatt én… én… én nagyon pozitív vagyok a ’26-os választásokkal kapcsolatban”.

Ráadásul Gerzsenyi Gabriella, Kollár képviselőtársa egy másik szakbizottsági ülésen szintén arról beszélt, hogy az uniós pénzeket politikai okokból tartják vissza. 

Nyitókép: Lázár János Facebook-oldala

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
oldesz
2025. április 25. 15:07
Nem vagyok politikus, így ki merem jelenteni: bizony a FIDESZ szavazói ártalmasak erre az országra, így saját magukra is, csak nem érik fel ésszel. Az agymosottakat sem a világbajnok infláció, sem a beteg egészségügy, sem a forint elértéktelenedése, sem a népességfogyás nem téríti észre. Lásd pl > Chekke-Faint
oldesz
2025. április 25. 15:06
A TÉNYEK valóban nem hazudnak. Csak LÁZÁR. A mai, orbáni jobboldal sem különb nemzetáruló elődeinél. Csak ők nem német s osztrák érdekeket szolgálnak, hanem ruszkit és kínait.
Obsitos Technikus
2025. április 25. 14:37
Hát valószínűleg nem bátor vagy, hanem hülye... Lázárnak nekimenni nem a bölcsesség jele, még elmebeteg selyemmajmoknak sem.
oldesz
2025. április 25. 14:15
Nem vagyok politikus, így ki merem jelenteni: bizony a FIDESZ szavazói ártalmasak erre az országra, így saját magukra is, csak nem érik fel ésszel. Az agymosottakat sem a világbajnok infláció, sem a beteg egészségügy, sem a forint elértéktelenedése, sem a népességfogyás nem téríti észre.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!