„Mindezt annak tudatában mondta, hogy gyakorlatilag ketamin-főváros vagyunk Európában és a világban. Kifejezetten rosszul áll Budapest a halálozás tekintetében, több mint kétszer annyian halnak meg a drogok miatt a fővárosban, mint országokban” – fogalmazott Szentkirályi.
Felsorolta, hogy olyan abszurd javaslatok szerepelnek a fővárosi drogstratégiában, minthogy legyenek olyan bevizsgáló pontok a szórakozóhelyeken, ahová bemegy valaki, odaadja a drogot, azt ellenőrzik, „majd visszaadják neki, mint valami gombavizsgálaton”.
Vagy a másik, hogy legyenek úgynevezett pihenőszobák, ahol biztonságos körülmények között lehet drogozni”