Újra büszke lehet Magyarország: hamar cserepadra került Ausztria, Németország és Svédország

2025. március 20. 18:54

Kiderült, hogy az összes bezzeg országot magunk mögé utasítottuk.

2025. március 20. 18:54
Lánchíd

Újabb fontos gazdasági tényre hívta fel a figyelmet csütörtökön Sebestyén Géza a Facebook-oldalán. Magyarország előkelő helyen szerepel a bérek növekedésében is – fogalmazott a közgazdász. A Sebestyén által bemutatott ábra az alacsony keresetű munkavállalók arányának változását mutatja az Európai Unió tagállamaiban 2010 és 2022 között.

Magyarországon ezen munkavállalók aránya az elmúlt 12 évben 25 százalékot zuhant, ráadásul úgy, hogy közben a foglalkoztatási ráta jelentősen nőtt.

Nemzetközi összehasonlításban így egy kifejezetten jó helyezést kapott Magyarország.

Hazánk ezen a listán a hatodik helyen áll, ezzel megelőzi Ausztriát, Németországot és Svédországot is. Portugália ebben a viszonylatban első helyen szerepel, 89 százalékos javulással, Belgium pedig leghátul, 149 százalékos romlással.

Az számít alacsony keresetű munkavállalónak, aki a bruttó órabér mediánjának kétharmadát, vagy annál kevesebbet tudhat jövedelmeként.

A nyitóképünk illusztráció. Fotó: Istvan RUZSA / POOL / AFP

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
B_kanya
2025. március 21. 07:10
T. PéterB_kanya 2025. március 20. 20:20 "Tévedsz. Azt nem bírja elviselni, és nem csak a nyomorult belpesti, hogy Sebestyénnél szánalmasabban hülye "gazdasági szakértője" nincs a Fidesznek" Oszt még így sem menekülhettek már az átlagbér emelkedéséréröl szóló cikkek alatt a mediánkereset szent tehenének seggébe.
BaGeNMY
2025. március 21. 05:48
Mindenszar!
B_kanya
2025. március 20. 20:14
manitowoc 2025. március 20. 20:10 ""ma a szegények jobban élnek, mint 2010-ben a gazdagok"." A nyomorult belpesti fajta nem bírja elviselni, hogy csak "a paraszt" kombájnja drágább, mint a budai háza....
manitowoc
2025. március 20. 20:10
Hahhh... a fékezhetetlen agyvelejű Sebestyén Géza az MCC-től, aki képes volt "kimutatni", hogy "ma a szegények jobban élnek, mint 2010-ben a gazdagok". (:-))))))))))))))))
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!