Arra is kíváncsiak voltunk, hogyan vélekednek Magyar Péter a sajtóval való folyamatos összetűzéseiről. Abban egyetértettek, hogy bár a médiumokra nagyon is szükség van, „az úgynevezett független sajtó nagyon könnyen felül a kormánypropagandának,
például a Telex is, ami nem kormánypárti, de gyakran úgy fogalmaz”.
Hogy Magyar Péternek mennyire van szüksége ténylegesen a sajtóra, jól mutatja, hogy a Tisza Párt Hungexpón tartott első kongresszusára nem engedték be a Mandiner stábját. Az előzetesen, szabályos úton elküldött sajtóregisztrációnkra mostanáig nem jött semmilyen válasz.