Magyar továbbra is tagadja a bennfentes kereskedelemmel kapcsolatos vádakat, de a hatóságok könnyen ellenőrizhetik állítását

2025. február 14. 16:32

Több piaci felügyeleti eljárás is folyamatban van az Opus-részvények vásárlásával kapcsolatban.

2025. február 14. 16:32

Ahogy korábbi cikkünkben mi is beszámoltunk róla, az Index információi alapján tőzsdei bennfentes kereskedelem gyanúja merült fel Magyar Péter kapcsán. A portál szerint 2023. július 21-én, pénteken, a tőzsdei zárást követően a Mészáros Lőrinchez köthető Opus bejelentette a részvények visszavásárlási tervét, ami jelentős mértékben megemelte a részvények értékét.

A lap úgy tudja: aznap Magyar Péter az összes többi részvényét értékesítette, majd még a tőzsde zárása előtt, délután három órakor, 

több tízmillió forintot fektetett Opus részvényekbe. 

Az ezt követő hétfőn, a tőzsde nyitása után, megnövekedett árfolyamon adta el az összes Opus részvényét, amivel jelentős, – több millió forintos – nyereségre tett szert.

Ezt is ajánljuk a témában

A portál szerint az eset azért is lehet különösen figyelemre méltó, mivel Magyar Péter ugyanezen időszak alatt Mészáros Lőrinc bankjának (Bankholding) felügyelőbizottsági tagjaként tevékenykedett, így belső információk birtokában lehetett arról, hogy mikor lenne érdemes alacsony áron Opus részvényeket vásárolnia, amelyeket később magasabb áron tud értékesíteni.

Az Index értesülései után levélben kerestük meg a Tisza Pártot. Megkérdeztük, tudnak-e vizsgálatról,  és hogy valóban megtörténtek-e a ma megjelent Index-cikkben meghatározott tranzakciók. Arról is érdeklődtünk, hogy – az említett cikk szerinti – 2023. július 21-i tranzakciókat megelőzően Magyar Péter rendelkezett-e információkkal arról, hogy mikor érdemes olcsón Opus-részvényeket vásárolnia. Valamint: ha igazak a híresztelések, nem tartja-e erkölcsileg aggályosnak, hogy miközben rendre éles kritikával él Mészáros Lőrinccel szemben, az ő bankjában dolgozott és cégének részvényeivel kereskedett. A párt a következő reakciót küldte lapunk megkeresésére: „Tisztelt Propaganda! Abban a pillanatban, ha nem hazudnak már a kérdéseikben és nem követnek el bűncselekményeket rágalmazással a TISZA Párt vezetőivel kapcsolatban minden nap, konstruktív együttműködésre és válaszokra számíthatnak a TISZA Párt részéről.” Tehát megint nem kaptunk érdemi válaszokat a kérdéseinkre.

Hét magánszemély ellen folytattak eljárást

Lényeges információ, hogy a Magyar Nemzeti Bank januárban bejelentette, egy magánszemélyre 21 millió forintos piacfelügyeleti bírságot szabtak ki bennfentes kereskedelem és jogosulatlan információ közzététele miatt. Az MNB feljelentést tett, ugyanis a vizsgálataik szerint a szóban forgó magánszemély bennfentes információkhoz jutott hozzá, 

amelyeket az Opus Nyrt. részvény-visszavásárlási bejelentése előtt továbbított és felhasznált tőzsdei megbízásokhoz.

A felügyelet a törvényi előírásokat megszegő magatartás miatt eljárást indít az illetékes hatóságnál.

Az MNB emellett több más befektetői magatartást is vizsgált, amelyek szintén bennfentes kereskedelem gyanúját keltették az Opus közzétételét megelőzően, 

így összesen hét magánszemély ellen folytattak eljárást. 

A további piaci felügyeleti eljárások még folynak. Nem zárható ki annak lehetősége, hogy az Indexhez került nyomozati adatok e vizsgálatok következményeként jelentek meg.

Magyar tagad, de állítása könnyen ellenőrizhető

Magyar Péter továbbra is tagad, állítása szerint a vádak semmilyen valóságalappal nem bírnak. „Az idézett napon nem kereskedtem részvényekkel. A Fidesz több politikusával és támogató propagandistáikkal ellentétben én soha nem követtem el tőzsdei szabálysértést” – állította Magyar Péter.

A Magyar Nemzet pénteki cikkében azonban azt írja: tőzsdeszakértők egybehangzó állítása szerint lehetséges, hogy Magyar Péter befektetési számláján nem mutatják még a kérdéses tranzakciót az adott napon, ugyanis a részvények adásvételének elszámolása T+2 napon történik, 

tehát jellemzően két nap múlva jelenik meg a befektetési számlán.

Mindenesetre a részvényvásárlás ténye a hatóságok által könnyen kideríthető, hiszen a Központi Elszámolóház és Értéktár Zrt. (KELER) elvileg minden tranzakciót nyilvántart.

Nyitókép: Képernyőfotó

 

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
2025. február 15. 07:51 Szerkesztve
Poloskapeti hiába tagad, ez is bizonyítható.
Nagyhuba1
2025. február 15. 05:50
Ez nagyon hamar kideríthető és ha igaz,el kell kergetni.
reiblistvan
2025. február 14. 18:56
A tőzsdei kereskedés minden papíron-gépen fut , tehát tagadni nem lehet! Ha valóban kereskedett ekkor annak nyoma van ! A ráutaló magatartás is nyomozati gyanú, annak a cégnek a papírjait vette nagy tételben ahol felügyelő bizottsági tag volt ! Az még hagyján hogy lebukhat, de ha bűncselekményből van a pénz azt el is veszik tőle mint mindenkitől !!!! Peti nagyon szereti a pénzt az látszik, szerintem ez lesz a veszte ! Ha a bankárok ellene fordulnak , minden kis apró stiklije kiderül ! Annó a Mszp-s Simon Gábor esete : belső információk alapján buktatták le a politikust , onnan kezdődött az MSZP mélyrepülése :most hol tartanak ????
john-lennon-a-libsik-kiralya
2025. február 14. 18:16
Na és hogy bizonyítjátok be, hogy MP mit tudott, vagy mit nem? Vakvágány komcsik, itt már csak a novicsok segíthet, ahogy elvtársaitok jártak el Navalnij esetében.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!