Kiderült: Bidenék visszatartottak egy fontos taktikai rendszert, ez egy ukrán pilóta halálát okozta
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/yRcpzKStBJCde_hhDIaCX-Q5VkDHwqG2lxpVNm-jUz4/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzU4Y2I3NjBiMjAzYzQ5MDZhNGZjMTdkYTUzMGExY2Ez.jpg)
Az F-16-os vadászgép még augusztus végén zuhant le.
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/yRcpzKStBJCde_hhDIaCX-Q5VkDHwqG2lxpVNm-jUz4/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzU4Y2I3NjBiMjAzYzQ5MDZhNGZjMTdkYTUzMGExY2Ez.jpg)
Bács-Kiskun vármegyéből balesetről is érkezett információ.
Baranya, illetve Bács-Kiskun vármegye déli területein intenzíven havazik. A közútkezelő, ahol lehet, ott megelőző sószórást végez és az utak takarításán dolgozik. Viszont arra figyelmeztetnek,
csak az induljon útnak, aki számára halaszthatatlan az utazás, és téli gumival felszerelt a járműve
–olvasható az Útinform oldalán.
Péntek délután elkezdett hullani a hó Baján, a szél időnként felkapja a friss pelyheket, és hófüggönyt von az utcák fölé – derült ki a baon.hu tudósításából. De a vármegyei hírportál arról is beszámolt, hogy miután péntek este az eső, havas eső intenzív havazásba váltott át, az utak vizessé, néhol hókásásakká váltak. Balesetről is érkezett információ: a kora esti órákban Kiskunhalastól néhány kilométerre, Balotaszállás irányába pedig
egy kamion letért az útról és a rakományával együtt az árokba borult.
Mivel nem akadályozta a forgalmat, ezért a helyszínen nem volt forgalomkorlátozás. Értesülések szerint a szerelvény műszaki mentése szombaton várható, amikor viszont forgalomkorlátozásra lehet számítani – írta a lap.
Az esetről készült felvételt alább tekintheti meg:
Nyitókép illusztráció. Fotó: EDERICO GAMBARINI / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP