Magyarázkodott és több dolgot is beismert az Integritás Hatóság vezetője

2025. január 17. 16:12

Az ügyészség hűtlen kezelés miatt indított eljárást.

2025. január 17. 16:12

Alaptalan a főügyészség által megfogalmazott gyanúsítás, meg fogják állapítani, hogy nem történt bűncselekmény – hangsúlyozta Biró Ferenc Pál, az Integritás Hatóság elnöke a Központi Nyomozó Főügyészség eljárásáról tartott pénteki sajtótájékoztatóján.

Az elnök azután állt ki a nyilvánosság elé, hogy a főügyészség korábban gyanúsítottként hallgatta ki őt jelentős értékre elkövetett hűtlen kezelés és hivatali visszaélés miatt. Biró Ferenc Pál úgy fogalmazott: az Integritás Hatóság működése mindig átlátható volt, a legszigorúbb jogi és etikai normák szerint jártak el. Hozzátette: 

büszke arra, hogy az ország javát szolgálják, független, kizárólag szakmai alapon.

Elmondta, a hatóság nyitott az ügyészséggel való együttműködésre, ugyanakkor indokolatlannak tartja az eljárás volumenét és elhúzódó időtartamát. Szerinte rajta keresztül kívánják ellehetetleníteni a hatóság működését.

Megírtuk: a Központi Nyomozó Főügyészségen bejelentés alapján folyamatban lévő nyomozásban jelentős értékre elkövetett hűtlen kezelés és hivatali visszaélés miatt gyanúsítottként hallgatták ki az Integritás Hatóság elnökét. A kihallgatott gyanúsított szabadlábon védekezik.

Hangsúlyozták: az Integritás Hatóság központi költségvetési szerv, amelynek elnökét a miniszterrel azonos juttatások illetik meg. Ennek megfelelően – egyebek mellett – egy hivatali gépkocsi személyes használatára jogosult. Az Integritás Hatóság az elnök gépjárműhasználatára egy felső kategóriás gépkocsit bérelt.

A megalapozott gyanú szerint a hatóság elnöke emellett egy másik gépjárművet is béreltetett az Integritás Hatóság vagyonának terhére.

A szintén felső kategóriás autót többnyire az elnök – hatósággal munkaviszonyban nem álló, így gépjárműhasználatra sem jogosult – felesége magáncélokra használta. A megkötött szerződés szerint ezen másik bérelt személygépkocsi havi bérleti díja kezdetben 475.285 forint + ÁFA volt, amely összeg később emelkedett, az ügyészségi közlemény szerint.

Ezt is ajánljuk a témában

Tagad az elnök

Biró Ferenc Pál közölte: a hatóság összesen mintegy húsz autót bérel, amelyek közül három felsővezetőkhöz – az elnökhöz és helyetteseihez – tartozik. A céges autók használatát belső szabályzók írják le, amelyek a törvényeknek megfelelnek – rögzítette.

Kiemelte: olyan nem történt, amit az ügyészség sejtet, hogy nem állományban lévő személynek autót bérelt volna. Az elnök szavai szerint az ő hivatali autóját alkalomszerűen használta a felesége is, de ezt a hivatal szabályai megengedik a családtagok számára. Kérdésre válaszolva hozzáfűzte: egy alkalommal a felesége összekoccant valakivel a céges autó használatakor, de az sem külön bérelt autó volt, hanem az elnöki.

Biró Ferenc Pál elmondta: a nyomozó ügyészség vizsgálata során több ezer oldalnyi iratot vittek el, köztük folyamatban lévő ügyek vizsgálati anyagait. A házkutatás az otthonát is érintette, szerinte teljesen feleslegesen, mivel a nyomozók nem vittek el semmit, sőt nem is tudták megmondani, hogy mit keresnek.

„Véleményem szerint valójában nem azért jöttek, amiért mondták, hogy jöttek, sokkal inkább a folyamatban lévő vizsgálatok megismerése lehetett a cél” – fogalmazott az elnök. Úgy értékelt: a vizsgálat érdemi oka nem társadalmi érdeket szolgál.

Az ilyen támadások nem gyengítenek, hanem erősítenek bennünket” 

– jelentette ki. Hozzátette: elnökként továbbra is ott áll a kormányrúdnál, és dolgoznak a korrupció visszaszorításán. „Szüksége van az országnak egy erős, független intézményre, amelyik a társadalom érdekeit képviseli” – húzta alá.

Az elnök kérdésre válaszolva beszámolt arról is, hogy a pozíció elvállalásakor sok fenyegetést kapott, ezért a biztonsági igazgatóval egyetértve, az Alkotmányvédelmi Hivatal támogatásával a parlament nemzetbiztonsági bizottsághoz fordultak, amely engedélyezte, hogy az ingatlanuk kerítését meghosszabbítsák. Felújítás nem zajlott – tette hozzá, az ezzel kapcsolatos sajtóhírekre reagálva. Biró Ferenc Pál közölte: feleslegesnek tartja, hogy lépéseket tegyenek a gyanúsítással összefüggésben, mert nem történt bűncselekmény.

A Magyar Nemzet információi szerint bővülhet a hatóság vezetőjének bűnlajstroma.

(MTI)

Nyitókép: Facebook

 

Összesen 78 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
5m007h 0p3ra70r
2025. január 17. 20:53
» Kovács Ubul 2025. január 17. 19:44 El kellene engedni ezt a szolgálati autó-sofőr-lakás-telefon-laptop-titkárnő-bármi beidegződést. A kiváló fizetésükből azt vehetnek, amit akarnak.« Ez az 1. Aztán a 2: Bíró hasonló beosztásban hasonló bérezéssel dolgozott a versenypiacon korábban. Bőven lehet annyi megtakarítása és egyéb bevétele, aminek csak a hozamai többet tesznek ki, mint évi 14 millió. Tehát ez a része a parasztvakítás, ugyanaz a rizsa, mint hogy Orbán lop. Ugyanakkor adott egy teljesen autonóm hivatal, ami információgyűjtést folytat és jelentéseket készít konkrét ügyekről és integritási kockázatelemzésekről. Nem mellékesen módon ilyen típusú információra hivatkozva egy magyar koztisztviselőt szankcionáltak az imént az usában, egy NGO jelentésre hivatkozva, ami nem létezik. Meglepő lesz, amikor a nyomozásra hivatkozva a kormány kikéri a DOS-től a Pressman által leadott anyagot és abban egyezések lesznek az IH valamely ügyiratával. Addig megyek és iszok egy kávét.
5m007h 0p3ra70r
2025. január 17. 20:38
»Kovács Ubul 2025. január 17. 19:54 "A kommunista jellegű koncepciós perek« Mindig jó ha egy témában jártas és gyakorlati tapasztalattal rendelkező személy osztja meg a gondolatait. Köszönjük!
Kovács Ubul
2025. január 17. 19:54
"A kommunista jellegű koncepciós perek sajátosságának tekinthető, hogy nem csupán a valós vagy potenciális ellenséggel való leszámolást tekintették fontosnak (hiszen statáriummal vagy bírói ítélet nélkül is zajlottak kivégzések), hanem a cél a vád beismerése, a politikai propagandában létező ellenségkép igazolása volt."
Kovács Ubul
2025. január 17. 19:44
El kellene engedni ezt a szolgálati autó-sofőr-lakás-telefon-laptop-titkárnő-bármi beidegződést. A kiváló fizetésükből azt vehetnek, amit akarnak. Pl. Szuverenitásvédelmi Hivatal: Lánczi Tamás elnök: bruttó fizetés 5 483 520 forint/hó, 500 000 forint/év ruhapénz, 411 885 forint/év SZÉP-kártya-juttatás, állami vezetőknek járó Skoda Superb gépkocsi hivatali és magánhasználatra. Berzi Gergely elnökhelyettes: bruttó fizetés 3 701 376 forint/hó, 450 000 forint/év ruhapénz, 361 475 forint/év SZÉP-kártya-juttatás, Budapest-bérlet. Szablics János elnökhelyettes: bruttó fizetés 3 701 376 forint/hó, 450 000 forint/év ruhapénz, 411 885 forint/év SZÉP-kártya-juttatás, állami vezetőknek járó Skoda Superb gépkocsi hivatali és magánhasználatra. Horváth József kutatóintézeti igazgató: bruttó fizetés 2 406 015 forint/hó, 400 000 forint/év ruhapénz, 210 246 forint/év SZÉP-kártya-juttatás, munkába járási támogatásként 30 forint/kilométer költségtérítés.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!