Döbbenetes, hogy miért tapsoltak a tiszások az Európai Parlamentben

2025. január 22. 18:04

Dömötör Csaba szerint a magyar–lengyel barátság jóval fölötte van a Donald Tusk–Magyar Péter barátságnak.

2025. január 22. 18:04

„Tiszás képviselők állva tapsolnak Donald Tusk beszéde után az Európai Parlamentben” – kezdi Facebook-bejegyzését Dömötör Csaba, aki szerint mindez pár perccel azelőtt történt, hogy Magyar Péter egy újabb felszólalását használta arra, hogy belerúgjon a saját országába.

Lássuk, pontosan minek is tapsoltak a tiszások”

– írja posztjában az EP-képviselő, majd a következő felsorolásba kezd:

„A Tusk-kormány a háborús eszkaláció és a folyamatos fegyverküldések fő szószólója volt az elmúlt hónapokban.

A liberális fősodor által is megtapsolt lengyel kabinet teljesen leválna a keleti gázszállítmányokról, totálisan figyelmen kívül hagyva, hogy a részleges leválás már eddig is mekkora energiaár-emelkedést és inflációt okozott. A szankcióknak nem nagyon volt náluk nagyobb lobbistája.

Egy tisztviselőjük szerint azokat, akik felrobbantották az olcsóbb gázt biztosító Északi Áramlatot, nem letartóztatni, hanem kitüntetni kellene. A külügyminiszterük köszönetet is mondott.

Tusk úgy erőlteti Ukrajna NATO- és EU-tagságát, hogy nem ad választ arra, hogy ez milyen biztonsági kockázatokkal járna, s hogy a tagsággal mennyi támogatástól esnének el a kelet-európai állampolgárok, azon belül is a lengyel és magyar gazdák.”

Ezt is ajánljuk a témában

S hogy a belpolitikában mit képviselnek?

– teszi fel a kérdést, majd a következő válaszokat sorolja:

„A Tusk-kormány figyelmen kívül hagyja a lengyel Alkotmánybíróság határozatait, és nem publikálják azokat.

Törvénytelenül váltották le a médiumok vezetőit, a lengyel köztévében rögtön megjelent az LMBTQ-propaganda.

Politikai alapon változtatják meg bíróságok összetételét, ha az ügyek sorsolását végző bírósági rendszer számukra rossz eredményt hoz, akkor a sorsolást megismételtetik.

Visszatartják az ellenzék állami támogatásait, és könnygázzal oszlatnak gazdatüntetést.

Törvénytelen módon tartóztatják le a kormánnyal kritikus képviselőket, amivel a parlamenti határozathozatalt is befolyásolják. (Mindenki képzelje csak el, milyen felnégyelés lenne, ha a magyar hatóságok úgy tartóztatnák le Magyar Pétert, hogy még mindig megbújik a brüsszeli mentelmi joga alatt).”

Tusk Brüsszel embere

Dömötör Csaba szerint Tusk mindezt következmények nélkül megteheti, hiszen a brüsszeli nagykoalíció embere. 

Sőt, állva tapsolják. Liberálisok és zöldek. Szocialisták és a néppárt. 

Manfred Weberék és az egész nagykoalíció. Na és persze Magyar Péter képviselői. A magyar–lengyel barátság szerencsére jóval fölötte van mindennek. De ennél a politikánál biztosan többet érdemel” – írja bejegyzésében az EP-képviselő.

 

Összesen 74 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
scandal says Jack
2025. január 28. 11:57
Ilyen az, amikor újsághirdetésben toborozzák a képviselőket, mindenféle silány gyülevész banda jön össze... de annyira nem fontos mit tesznek vagy mondanak a tiszások...
véna
2025. január 23. 00:39
Alakul a kövi kétharmad szépen.
Csubszi
2025. január 22. 23:04
Két tuskó egymásra talált!
Zsolt75
2025. január 22. 22:04
Sorosista agyhalottak. Ásít, lapoz.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!