Az atombomba lehetséges bevetéséről kérdezték Orbán Viktort, mutatjuk a kormányfő válaszát (videó)
A kormányfő szerint egyáltalán nem kizárt, hogy megvalósuljon a „legdurvább forgatókönyv”.
„Mi nem akarjuk, hogy valaki más dönthessen a mi katonakorú fiataljainknak a bevetéséről, ide-oda vezényléséről” – utasította el a felvetést Orbán Viktor.
Nyitókép: JUSSI NUKARI / LEHTIKUVA / AFP
A Mandineren beszámoltunk róla, a miniszterelnököt Bohár Dániel többek között a Fico elleni merényletről, az európai gazdaságról, az új világrendről és az Európai Unió jövőjéről is kérdezte vasárnap este.
A beszélgetés során szóba került egy esetleges atomháború veszélye is. Az atomháborúval kapcsolatban Orbán Viktor elmondta, szerinte „az európai politikusok taktikai, elrettentő eszközként gondolnak az atombombára, nem olyanként, mint amit ténylegesen be kell vetni,
de amire nem gondolnak egy háború elején, az még megtörténhet annak a végén,
ha a legdurvább forgatókönyvek valósulnak meg”.
Ezt is ajánljuk a témában
A kormányfő szerint egyáltalán nem kizárt, hogy megvalósuljon a „legdurvább forgatókönyv”.
„Amitől kiveri a víz az embert, az Manfred Weber néppárti politikus ötlete, aki szerint európai sorozás kell. Brüsszelből vagy Németországból mondanák meg a magyar családoknak, hogy a fiaikat adják be kötelező sorozásos európai hadseregbe és hogy hová menjenek” – emlékeztetett az interjú során Orbán Viktor.
Mi nem akarjuk, hogy valaki más dönthessen a mi katonakorú fiataljainknak a bevetéséről, ide-oda vezényléséről.
El kell felejteni az összeurópai hadsereget, amelyben kötelező besorozás van, ez egy őrült ötlet” – jelentette ki a magyar miniszterelnök. Ezzel együtt azt is leszögezte, hogy a háborúból ki kell maradni, az előző kettőbe belenyomták Magyarországot.
Most óriási nehézségeket okoz az, hogy ki tudjunk maradni a háborúból”
– jelentette ki Orbán Viktor.
Az interjút itt tudja megtekinteni:
***
Ezt is ajánljuk a témában
A Nyugat a világháború szélén egyensúlyozik és Európa úgy sodródik bele egy háborúba, hogy nagyságrendileg sem tudja megbecsülni, hogy az általa kitűzött katonai cél eléréséhez mik a szükséges eszközök, és mennyi a költsége – mutatott rá a kormányfő.
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
A jelek szerint Antony Blinken egyáltalán nem foglalkozik az emberi életekkel.
„Ezekben az esetekben a haditengerészetnek, illetve a légierőnek józanul kell cselekednie” – mondta a német védelmi tárca szóvivője.
„Készek vagyunk megfontolni a konfliktus kiváltó okainak megszüntetésére irányuló konstruktív javaslatokat” – mondta Marija Zaharova.