LMBT-aktivisták a magyar gyermekvédelmi törvény felülírására biztatják az EU Bíróságát
Az EU Observer oldalán megjelent véleménycikk azt állítja, hogy a gyerekvédelmi törvény „erőszakos homofób hullámot” indított el a kontinensen.
Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhelyének vezetője szerint „ami most történik, az olyan, mintha elkoboznák a nemzeti hatásköröket az európai értékekre való hivatkozással”.
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay
„A szivárványideológia dogmává vált az Európai Unióban, ahol Magyarország elítélésével akarnak példát statuálni, mert a magyar kormány nem adja be a derekát” – hangsúlyozta a Magyar Nemzetnek Rodrigo Ballester, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Európai Tanulmányok Műhelyének vezetője.
A szakértő felidézte, hogy az Európai Bizottság szexuális orientációs és genderönazonosság-alapú megkülönböztetésre hivatkozva 2022 decemberében kötelezettségszegési eljárást, majd pert indított hazánk ellen az EU bíróságán. Ballester emlékeztetett, emlékeztetett, Brüsszel három dologba kötött bele: az egyik a szexuális propaganda általános tiltása az iskolákban, különös tekintettel a homoszexualitásra és a genderelméletre.
Emellett kifogásolták az NGO-k kizárását az iskolákból, mivel ezek a szervezetek így nem tarthatnak felvilágosítást az LMBTQ-témákról, valamint az sem tetszett az Uniónak, hogy a magyar törvények szerint a szülők dönthetnek a gyermekeik felvilágosításáról.
Ezt is ajánljuk a témában
Az EU Observer oldalán megjelent véleménycikk azt állítja, hogy a gyerekvédelmi törvény „erőszakos homofób hullámot” indított el a kontinensen.
A nemzetközi szakértő hangsúlyozta, hogy ez a három szempont „szokatlanul” hirtelen vált problémássá Brüsszelnek. Ahogy Magyarországon elfogadták a nemzeti hatáskörbe tartozó szabályozást, Ursula von der Leyen, az EB elnöke máris rekordsebességgel, heteken belül indított kötelezettségszegési eljárást Magyarország ellen az Európai Bíróságon, „szégyenteljesnek” nevezve a magyar törvényt.
Az MCC műhelyvezetője ezután rámutatott, „ez az ügy azért rendkívüli jelentőségű, mert
ennek a kimenetele fogja meghatározni, hogy a szivárványos genderideológia, illetve a woke-ideológia kötelezővé tehető-e az összes EU-tagállamban.
Most dől el, hogy az EU olyan klub lett-e, ahol előírás a liberalizmus, és többé senki sem lehet konzervatív.”
Rodrigo Ballester véleménye szerint a korábbi esetek alapján borítékolható, hogy a magyar szabályozást törvénytelennek fogják minősíteni, holott valójában egyáltalán nem az, mivel az EU-nak ebbe semmilyen beleszólása nincs. Az uniós szerződés 165-ös cikkelyében az áll, hogy az oktatási rendszerek tartalma és szervezése tagállami hatáskör.
Ami most történik, az olyan, mintha elkoboznák a nemzeti hatásköröket az európai értékekre való hivatkozással.
Az EU kiállított saját magának egy biankó csekket, amellyel ők határozzák meg, hogy mi tartozik az ő hatáskörükbe, és mi a tagállamokéba” – húzta alá.
„Ez az európai törvénykezés eddigi legnagyobb arcul csapása, hiszen a szerződés ötös cikkelyének második paragrafusa szerint a tagállamok dönthetnek minden olyan hatáskörben, amelyik nincs kimondottan az EU-hoz rendelve. Érdekel még valakit ez az uniós aranyszabály?” – tette fel a kérdést Rodrigo Ballester.
A műhelyvezető a lapnak kiemelte, komoly kockázat rejlik abban, hogy az EU a közös értékekre hivatkozva akar beleszólni olyan ügyekbe, amelyek a nemzetállamok hatáskörébe tartoznak. Példaként hozta a médiaszabadság kérdését is, amelyről Brüsszel kijelentette, szorosan összefügg a belső piaccal, ezért ez is uniós hatáskör.
„Ha ebből az érvelésből indulunk ki, akkor még a magyar gyerekek szexuális felvilágosítása is kapcsolódik a belső piachoz, Brüsszel pedig ezt az ürügyet használhatja arra, hogy bekebelezze az összes nemzeti hatáskört” – magyarázta.
Az a félelmem, hogy az európai értékek és a mindenre ráhúzható jogállamiság nevében az EU bármivel megvádolhatja a tagállamokat,
de persze csak akkor, ha úgy akarja. Brüsszel ezt meg is teszi Magyarországgal szemben, ráadásul kettős mércét alkalmaz, amikor békén hagyja például a kleptokráciává lett Spanyolországot. Ez nem más, mint intézményesített önkényeskedés” – szögezte le a nemzetközi szakértő.
Ballester azt is hozzátette, ez a „perverz” mechanizmus lepleződött le az Erasmus-ügyben is, ahol a magyar modellváltó egyetemek hallgatóit zárták ki az uniós programokból. „Nincs annál jobb példa a hazánk elleni kettős mércére, mint hogy
a 21 modellváltó magyar egyetem diákjai egyéni alapon sem vehetnek részt az Erasmus-programban, miközben az orosz diákok igen”
– mutatott rá.
Ezt is ajánljuk a témában
Tajtékzott a francia EP-képviselő. Jogosan.
A műhelyvezető itt ismét csak hangsúlyozta, „az EU-nak semmi beleszólása nincs az oktatásszervezési kérdésekbe, mégis kollektív büntetést alkalmaznak előzetes vizsgálat nélkül, egy általuk vélelmezett, de sosem tapasztalt magatartás miatt, és mindezt a jogállamiság nevében.
Ez csakugyan orwelli és félelmetes!”.
Rodrigo Ballester végül arra is kitért, hogy az Egyesült Államok Donald Trump újraválasztásával határozottan elutasította a woke-ideológiát, amit „Brüsszel a pénzügyi zsarolás eszközével nyomna le a magyarok torkán, a diszkriminációellenesség jegyében”.
A szakértő szerint a mechanizmus létrejött a woke kötelezővé tételéhez, ami „drámai és disztópikus”, hiszen ez az ideológia kisgyerekek megcsonkításához és visszafordíthatatlan fizikai károsodásához vezet. „Nagyon szeretném, ha a brüsszeli bürokraták megnéznének a kettős melleltávolításról és a vaginoplastyról (az elsődleges férfi nemi szerv női nemi szervvé alakítása) készült képeket, és utána döntenének arról, hogy a magyar szabályozás diszkriminatívnak minősíthető-e. Ez vissza fog ütni rájuk, mert Magyarország nem adja fel, és ellenáll, amiért örökké hálás leszek a magyar kormánynak” – zárta gondolatait az MCC műhelyvezetője.
***
Ezt is ajánljuk a témában
A Republikon Intézet konferenciáján a résztvevők arra keresték a választ, hogy milyen az LMBTQ emberek helyzete Magyarországon az áprilisi népszavazás után.