Ki sem ért a frontra, már szétesett az egyik legjobb ukrán gépesített dandár
Az ukránok helyzete rendkívül válságos lehet, ugyanis 1700 katona távozott a Pokrovszk megerősítésére küldött 155-ös dandárból.
A TISZA Párt európai parlamenti képviselőinek kötelessége minden olyan témakörben felsorakozni a néppárti frakció álláspontja mögé, amely Manfred Weberék szerint kulcsfontosságú.
Közölte cikksorozatának legújabb részét a Magyar Nemzet, amely Magyar Péter (TISZA Párt elnöke) és politikustársainak valódi politikáját vette górcső alá. Előző írásaikban bemutatták,
miként akklimatizálódott az ellenzéki politikus a brüsszeli fősodorhoz,
hogy a mozgalma miként állt ki az ukrajnai háború eszkalációjához vezető döntések mellett, hiszen megszavazták azokat az uniós határozatokat, melyek több fegyver szállítását és annak finanszírozását szorgalmazzák Kijevnek. Holott korábban Magyar Péter a nyugat-európai és amerikai Ukrajna-politikával szemben kritikus álláspontokat fogalmazott meg.
Csakhogy, mint arra a portál felhívja a figyelmet, Manfred Weber (európai néppárti frakcióvezető) barátságának és az ezzel járó anyagi támogatásnak, valamint a TISZA-vezér jogi védettségének – vagyis a mentelmi jog fenntartásának – nagy ára van. Hiszen a TISZA Párt európai parlamenti képviselőinek kötelessége minden olyan témakörben felsorakozni a néppárti frakció álláspontja mögé, amely Weberék szerint kulcsfontosságú:
a háború folytatása mellett ilyen a migráció, a genderpropaganda, valamint a szankciós politika támogatása.
Ezek ráadásul olyan kérdéskörök, amelyek szorosan összefüggenek a szuverenitással, a magyar emberek – mint közösség – önrendelkezési jogával.
– Az ellenzéki pártelnök így vallott az Európai Ügyészséghez történő esetleges csatlakozásról: „Valóban, egy pici részéről a nemzeti szuverenitásnak le kell mondania annak a tagállamnak, amelyik (…) csatlakozni akar (…) az Európai Ügyészséghez. De ennek a szuverenitásnak jóval nagyobb részéről mondtunk mi le, amikor csatlakoztunk az Európai Unióhoz vagy amikor beléptünk a schengeni övezetbe, és tulajdonképpen rengeteg jogalkotásnál mondunk még le egy pici részéről a szuverenitásnak.”
– A TISZA Párt bevándorláspárti politikát képvisel: képviselőik a 2025-ös uniós költségvetésnél megszavazták, hogy 25 millió euróval többet kapjon az a migrációs paktum, amely a bevándorlók elosztását és betelepítését akarja az uniós tagországokra, így Magyarországra is ráerőltetni.
– Magyar Péterék kiálltak a brüsszeli genderpolitika mellett is: az uniós költségvetésről szóló döntéskor megszavazták, hogy több pénzt kell adni a szivárványos szervezetek támogatására.
Kapcsolódó vélemény
Tegye fel a kezét, aki szilveszterkor is szeretné, ha elküldenék az anyja keservébe?
Nyitókép forrása: AFP