Nem vicc: Magyar Péterék kikiáltottak egy 3470 lakosú új államot – mi ez, ha nem teljesítmény?!
Lássuk, ki jelentkezhet tiszás országgyűlési képviselőjelöltnek! Például minden hollandul beszélő martinique-i állampolgár. Francesca Rivafinoli írása.
„A következő választások SEM lesznek tiszták” – elemez Hadházy Ákos már most, hogy aztán 2026-ban az utcán vergődhessen ő is, mint teszi azt a mai szent napig a grúziai ellenzék.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt
Megy a paláver a választási törvény mai módosítása körül. Miután hónapokon át merőkanalastul tuszkolta le az ellenzék és sajtója az igen tisztelt közvélemény torkán, hogy figyeljük meg, Kormány Viktor és gengszterbandája külhoni (értsd: más országok nemzetközi jogilag elismert területén fekvő, már ebből is látni, micsoda szamárság ez) választókerületek létrehozásával biztosítaná be magát a félelmetes Magyar Péterrel szemben,
tegnap az Országgyűlés elé a Fidesz a választási törvény módosítása gyanánt egy minimalista, a törvénysértések kiküszöbölésére korlátozódó javaslatot nyújtott be.
Mindössze annyit tettek, hogy rendbeszedték az egyenlő választójogot sértő mértékben túl- vagy alulnépesedett választókerületeket. A csökkenő népességű Budapesttől elvettek két mandátumot – hiába kiált „bosszúállást” a főpolgármester, ha egyszer egyre kevesebb magyar kíván Budapesten az ő díjnyertes vezénylete alatt élni, abból bizony neki és óbaloldali kollégáinak kevesebb képviselői hely következik. (A kiköltöző budapestiektől persze senki sem vett el semmit, a két mandátumot viszik magukkal a növekvő népességű Pest vármegyei agglomerációba, ahol belátásuk szerint szavazhatnak majd – s nincs is kétségem afelől, hogy 2022-vel ellentétben 2026-ban születik győzelem a megszaporodott agglomerációs választókerületek valamelyikében.) Emellett rendbetették Fejér és Csongrád-Csanád vármegyék törvénysértő kerületeit is.
Ezen kívül tettünk két nagy lépést a józan ész irányába is:
elég lesz egy személyi a szavazáshoz, lakcímkártya nem kell (hiszen a mindent is nyilvántartó állam pontosan tudja, ki melyik választókerületbe van bejelentve), s nem szomorítjuk Földanyát meg a derék szavazatszámlálókat azzal, hogy teljesen feleslegesen borítékba dugdossuk a szavazólapokat. Miközben e két lépésnek még a csepeli momentumos Szabó Szabolcs is képes örülni, mentális állapotuk tekintetében leginkább veszélyeztetett honanyánk és honatyánk, Szabó Tímea és Hadházy Ákos a borítékstopban is képesek voltak felfedezni az orbáni ármányt: szerintük ezzel Magyarországon megszűnik a titkos szavazás, „a polgármester embere ott ül a szavazatszámláló bizottságban, és konkrétan megnézi, ki hogyan szavazott, aztán aki nagyon ugrál, megütheti a bokáját”.
A két hergelisztikai díszdoktorban fel nem merülne persze, hogy Magyarországon a szavazólap egy oldalára nyomtatnak csak, az urnák pedig nem átlátszók – azaz csak azon polgártársak számára szűnik meg a titkos szavazás, akik nem képesek félbehajtani egy papírlapot,
hótiszta fehérségbe burkolva ezáltal szavazatukat. Hogy ezt a képességet hány magyarból nem nézi ki Szabó és Hadházy, azt nem tudom, de mindannyiunknak jobb talán, ha ők nem szavaznak.
Ugyanakkor kérem jegyzőkönyvbe venni: ezek a hölgyek-urak itt grúziásdit játszanának. Már most, a választási törvény tökéletesen ártatlan, részben a törvényi előírások, részben a józan ész diktálta módosításánál, amely az ellenzék győzelmi esélyét semennyire sem befolyásolja, megadják az alaphangot ahhoz, hogy másfél év múlva majd ne fogadják el az egyébként az EBESZ által megfigyelt, törvényes, tisztességes és szabályos választás eredményét. „A következő választások SEM lesznek tiszták” – elemez Hadházy Ákos már most,
hogy aztán 2026-ban az utcán vergődhessen ő is, mint teszi azt a mai szent napig a grúziai ellenzék
annak ellenére, hogy tömeges csalásról szóló állításaikat sem a választási eredményeket utólag megvizsgáló ügyészség, sem az EBESZ nemzetközileg elismert megfigyelői nem támasztották alá. Ha pedig nem módosította volna az Országgyűlés a törvényi előírásoknak megfelelően a választókerületek határait, akkor az lenne a grúziás játék alapja: hogy mégis miként érhet egy tolnai fideszes szavazata másfélszer annyit, mint Hadházy Ákos dunakeszi rajongóinak egyikéé.
Az elmúlt hónapok európai fejleményei bizonyítják: a magyar választási rendszer jó úgy, ahogy van. Miközben a tisztán arányos rendszerben választó Bulgária 2021 óta a hatodik választását követően sem bír többségképes kormányt alakítani, az übertorz brit rendszer a mandátumarányt tekintve simán megduplázza a győztes párt szavazatarányát, Franciaország parlamentjében a legnépszerűbb politikai blokk csak a harmadik legtöbb mandátumot kapja, Németországban és tartományaiban pedig a győztes párt stabil kormánya helyett a győzteseket elszigetelő ortopéd koalíciók esnek-kelnek, a magyar rendszer teszi a dolgát csendesen:
az összes érdemleges politikai erőnek képviseletet biztosítva kormányzóképes többséget ad az ország mindenkori legnépszerűbb politikai erejének – legyen az bárki is.
Nem kell a választási rendszert bántani.
***
Kapcsolódó vélemény
Vajon melyik ellenzéki kommentelőhöz szállt ki a rendőrség felségsértés miatt ebben a jó magyar diktatúrában? Na?
Ezt is ajánljuk a témában
Lássuk, ki jelentkezhet tiszás országgyűlési képviselőjelöltnek! Például minden hollandul beszélő martinique-i állampolgár. Francesca Rivafinoli írása.