„Brutális, bőven infláció feletti parkolási díjemelés jön Budapesten a liberális szivárványkoalíciónak köszönhetően” – mutatott rá Szentkirályi Alexandra a közösségi oldalára feltöltött videóban. A Fidesz-KDNP fővárosi frakcióvezetője hozzátette, „élhető városhoz nem a budapestiek megsarcolásán, hanem a főváros észszerű fejlesztésén keresztül vezet az út”.
Szentkirályi Alexandra rámutatott, hogy a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén a liberális szivárványkoalíció megszavazta, 2026. július elsejétől valamennyi parkolási zónában 30 százalékkal emelkedjenek a parkolási díjak.