Megszólalt Menczer, miután kiosztotta Magyart
„Azt kapta, amit megérdemel!” – írta a kommunikációs igazgató.
Magyar Péter fogott ember: úgy táncol, ahogy az Európai Néppárt elnöke fütyül, vagy búcsút mondhat a mentelmi jogának. Ő és pártja ennek megfelelően viselkedik az európai politikai porondon.
Nyitókép: MTI / Bodnár Boglárka
Ideje távozni – ezt üzente október közepén Facebook-posztban Orbán Viktornak a Manfred Weber vezette Európai Néppárt (EPP), egyértelműen jelezve, hogy mást szeretnének látni Magyarország élén. A Fidesszel való 2021-es szakítás óta a magyar kormányt és miniszterelnökét módszeresen ekéző Manfred Weber a júniusi európai parlamenti választás után meg is találta ehhez a megfelelő partnert Magyar Péter személyében, ráadásul nemcsak kérhet tőle, hanem utasíthatja is. Az ellenzék új főszereplőjének mentelmi joga ugyanis gyakorlatilag Weberék kezében van, mivel ez EPP-é a legnagyobb frakció az Európai Parlamentben, így ha eljön az idő, ők dönthetik el, hogy Magyarnak el kell-e számolnia a magyar hatóságok előtt a nyári diszkóbotrányával – az ügyészségi gyanú szerint lopás miatt kellene felelnie.
A függőségi helyzet tisztán látszik Magyar Péter Tisza Pártjának politikájában: az európai fősodorhoz való igazodásban, a magyar kormány érdekeivel való szembenállásban öltött testet. Itt van mindjárt az egyik alapvető konfliktusforrást jelentő szuverenitásvita, amelynek kapcsán a Tisza vezetője már megpendítette, bizony sutba kéne vágnunk szuverenitásunk egy részét, hogy megkaphassuk a hazánkat megillető visszatartott uniós támogatásokat. Mindez nemcsak az EU-s alapszerződésekkel, hanem az Alaptörvénnyel is szöges ellentétben áll, hiszen uniós csatlakozásunkkal semmilyen hatáskörről nem mondtunk le, mindössze annyit vállaltunk, hogy bizonyos hatásköröket a többi tagállammal közösen, az Európai Unió intézményei útján gyakorolunk. Ebből a hozzáállásból pedig a kormány egy tapodtat sem enged, akármilyen lopakodó hatáskörelvonással próbálkozik is Brüsszel, és akármit mond is az ellenzéki párt első embere.
A függőségi helyzet tisztán látszik a Tisza politikájában: az európai fősodorhoz való igazodásban öltött testet”
Hogy Magyarékat hidegen hagyhatja a magyar nemzeti érdek, azt kiválóan jelzi egy közelmúltbeli példa. Az Európai Parlament Szerbia-küldöttsége október elején választotta meg új vezetőségét, amelyben a Patrióták Európáért frakció a Fidesz vajdasági EP-képviselőjét, Vicsek Annamáriát jelölte az alelnöki tisztségre. A Tiszát a soraiban tudó pártcsalád viszont egy görög képviselőt jelölt, akit végül meg is választottak.
A Tisza Párt feladná a magyar vívmánynak számító rezsicsökkentést. Magyar Péter szerint az jelen formájában nem más, mint ordas hazugság. A korábban az Európai Bizottságnál is dolgozó tiszás EP-képviselő, Gerzsenyi Gabriella saját bevallása szerint számtalanszor érvelt a megszüntetése mellett, mert úgy látja, fenntarthatatlan, és nem ösztönzi megtakarításra az embereket. Ehhez a véleményhez csatlakozott párttársa, Lakos Eszter, aki október elején az Európai Parlament ipar-, kutatás- és energiaügyi szakbizottságának egy olyan állásfoglalását szavazta meg, amely kifogásolja a lakossági energiatámogatásokat, köztük a rezsicsökkentést, és a kivezetésükre szólít fel.
Hogy Magyar Péter mennyire lett Brüsszel kiszolgálója, azt jelzi az orosz–ukrán háború kapcsán tett megnyilvánulása is, amikor a soros magyar elnökségről szóló vita kapcsán állva tapsolta meg az Ukrajnának szóló pénzügyi, katonai és politikai támogatás folytatására felszólító Ursula von der Leyen európai bizottsági elnököt.