Az államtitkár elmondása szerint az Új Nemzeti Galéria leendő kiállításain szereplő művekről a múzeum szakemberei (művészettörténészek, kurátorok, muzeológusok, restaurátorok) döntenek majd. A raktári anyag a közeli Szabolcs utcában – szintén a Liget Projektnek köszönhetően – felépült és 2019-ben átadott, 33 ezer négyzetméteres, világszínvonalú múzeumszakmai háttérintézménybe, az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központba kerül.
Ami a költségeket illeti, kifejtette, hogy „2024. október 3-án jelent meg a felhívás egy feltételes közbeszerzési eljárásra. A pályázatok beérkezése után kerülhet meghatározásra a beruházás idő- és költségigénye, amelyek ütemezéséről és finanszírozásáról ezt követően Magyarország Kormánya immáron a pontos részletek ismeretében hozhat döntést.”
A fákért aggódók megnyugtatására közölte: