Magyarország hivatalosan is összekötötte Európa keleti és nyugati felét
A magyar identitás egyik meghatározó eleme a kelet és nyugat közötti lét és most ezt kihasználva sikerült óriási diplomáciai sikert elérni.
Magyarország legnagyobb olajipari vállalata bírálja a nyugati országokat az orosz energiával kapcsolatos „képmutatás” miatt.
Nyitókép: Lengyel Zsolt / mol.hu
Az egyik legnevesebb brit gazdasági lap cikke szerint Magyarország legnagyobb olajipari vállalata bírálja a nyugati országokat az orosz energiával kapcsolatos „képmutatás” miatt. A Mol Magyarország ügyvezető igazgatója elmondta, hogy Brüsszel nem biztosít energiaforrásokat az olyan tengertől elzárt országok számára, mint Magyarország. Mára egyértelművé vált: az orosz nyersanyagok mellőzése nehezebb, mint azt a szankciók bevezetésekor Brüsszelben gondolták.
A Financial Times a Mol orosz kapcsolatait elemezte a cikkben, miután a spanyol kormány a vállalat orosz üzleti érdekeltségeire hivatkozva megvétózta a teljesen független Ganz-MaVag spanyol vonatgyártó cégre tett ajánlatát, bár a Talgo igazgatósága támogatásáról biztosította azt. Eközben a spanyolok maguk is egyre intenzívebben üzletelnek Oroszországgal.
Magyarország legnagyobb vállalatának egyik vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy sok nyugati ország, miközben a tengertől elzárt, sebezhető közép-európai országokat kritizálja, „átcsomagolt”, orosz eredetű üzemanyagokat vásárol Törökországból vagy Indiából.
Senki se mondja, hogy az orosz nyersolajból Törökországban vagy Indiában finomított olajtermékek nem kerülhetnek be Európába. Senki se tiltakozik, és a szerepük egyre nő”
– nyilatkozta Bacsa György, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója.
Kapcsolódó vélemény
A nyugatiak annyira tartanak tőle, hogy Oroszország összeomlása világméretű zűrzavarhoz vezetne, hogy vonakodnak attól, hogy a valódi vereségét pártolják.