A közlekedési kedvezmény érvényesítéséhez a debreceni városkártyát használják majd, az érintett fiatalok juniorkártyákat kapnak, amelyek által további kedvezményekre is jogosultak lesznek. A kedvezmény mindig az adott tanév végéig, augusztus 31-ig él majd.
„Debrecen előre megy és nem hátra”
Lázár János építési és közlekedési miniszter az eseményen elmondta: mintegy 700 milliárd forintos beruházást fog megvalósítani a kormány Debrecen várossal közösen, de még rengeteg feladat áll a kormány és Debrecen város előtt a beruházásokat illetően. Azt is hozzátette: olyan várost akarnak építeni, mint Hamburg. Az agglomerációs közlekedési problémák kapcsán a tárcavezető arról tájékoztatott, hogy Debrecen város polgármestere rámutatott: az agglomerációs kihívások nemcsak Budapest, de Debrecen, Szeged, valamint más nagyobb városokat is érintik.