A kormány további 170 főt mozgósított, és bár kevesebb katonára van szükség, délen készenlétbe helyeztek egységeket. Az önkéntesek száma is csökkent, de a védekezés stabilan halad előre, különösen a homokzsákok kihelyezése terén: szombaton már 30 600-zal több homokzsák áll rendelkezésre, mint egy nappal korábban.
Pilismarótnál búvárok segítségével sikerült megerősíteni a töltést, Vácon pedig a szennyvízaknák okozta problémákat kezelik. Kismarosnál éjjel-nappal járőröznek, de vannak új kiemelt helyszínek, ilyen Ercsi, ahol a készültség százszázalékos, 1400 homokzsákkal, de már Kisapostagra, Dunaföldvárra és Paksra is figyelünk homokzsákokkal – közölte a kormányfő.
Orbán Viktor arra kérte az embereket, ne menjenek ki megnézni a Duna tetőzését, mert ezzel hátráltatják a munkálatokat.