– fogalmazott. Véleménye szerint ezért is támadják az intézményt, amelynek mára „súlya és tétje van”. Bírálóik az MCC-t „illiberális janicsárképzőnek” nevezik, kritizálják nemzetközi jelenléte és színvonalas fórumai miatt, illetve azért is, mert a külföldön tanuló hallgatóinknak és kutatóinknak jó ösztöndíjat adnak.
Beszédében idézett a Közép-európai Egyetem (CEU) professzoraitól, és szerinte a Soros egyetem oktatói azért „tekintenek rossz szemmel” az MCC-re, mert az sikeres.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint évről évre egyre több a diák, egyre több a jelentkező, egyre jobbak az oktatók, egyre több a nemzetközi partner, egyre nagyobb a leadott intellektuális teljesítmény.