Térképen mutatjuk az ideiglenesen lezárt határokat: oda Schengen?
Németország lépése láncreakciót indíthat el szomszédai között.
A brüsszeli bürokraták ránk szabadítanák az illegális bevándorlókat és migránsgettókat hoznának létre az országban.
Nyitókép: Jens Schlueter / AFP
„Az Európai Bíróság érvelése szerint a magyar kormány nem tartotta be az uniós menekültügyi szabályokat, és uniós jogot sértett a kialakított tranzitzónákkal. Valójában a bíróság is a brüsszeli álláspontot képviseli, és, az uniós intézmények vezető bürokratáitól már megszokott módon túlterjeszkedve a hatáskörén, próbálja – a jog eszközeit felhasználva – rábírni Magyarországot a migránsok beengedésére. Azért teszik ezt, mert hazánk nem hajlandó meghajolni azon brüsszeli döntések előtt, amelyek
ránk szabadítanák az illegális bevándorlókat és migránsgettókat hoznának létre az országban.
Brüsszel tehát egyidejűleg zsarol és manipulál is, egy olyan módszert bevetve, amelyet szándékosan alkalmaz a bírói-technokrata gépezet annak érdekében, hogy hatalmi vagy valamifajta befolyási viszonyon – uniós javaslatokon, kényszereken – keresztül irányíthassák vagy még közvetlenebbül befolyásolhassák a nemzeti politikusok gondolkodását és végső soron a tagállami kormányzatok döntéseit és cselekedeteit.
Mivel az uniós hatalmi elit képtelen elfogadni a magyar kormány és a magyar emberek migrációval szembeni markáns és egyértelműen elutasító álláspontját, ezért Brüsszel kétszázmillió euró, valamint a késedelem minden egyes napján egymillió euró büntetést fizettetne meg a magyar emberekkel.
Magyarország a déli határkerítés megépítésének és fenntartásának finanszírozásával, valamint a határvadászok kiképzésével nemcsak saját magát, hanem
az Európai Unió schengeni határainak védelme révén a kontinens valamennyi polgárát védi az illegális bevándorlók áradatával szemben.
Ráadásul nem csupán fizikai, hanem egyben társadalmi, gazdasági, szociális és kulturális védelemről beszélhetünk.
Az idő előrehaladtával ráadásul egyre több tagállam állt a magyar bevándorláspolitika mellé,
a német kormány például közölte: az illegális migráció nyomása miatt lezárja határait. Februárban Ursula von der Leyen is a határvédelmi képesség megerősítésének jelentőségét hangoztatta az Európai Parlament plenáris ülésén. Tavaly júniusban azonban az Európai Unió belügyminisztereinek ülésén elfogadtak egy olyan tervezetet, amely kötelezően bevezeti az uniós szintű migránskvótát. A dokumentum értelmében azon országnak, amely nem teljesíti a befogadandó bevándorlók kapcsán előirányzott mutatókat, komoly pénzeket kell befizetnie az uniós kasszába. Ez Magyarország esetében éves szinten 250 milliárd forintba kerülne a magyar adófizetőknek.”
***
Ezt is ajánljuk a témában
Németország lépése láncreakciót indíthat el szomszédai között.
Ezt is ajánljuk a témában
Amit most Németország tesz, az mélyen antidemokratikus, sérti az EU értékeit – nekik járna büntetés, nem pedig az Európa külső határait védő magyaroknak.
Ezt is ajánljuk a témában
Belátták, a magyaroknak volt igaza. Megint.