Ismét csalók házalnak Karikó Katalin nevével, a kutató elhatárolódik

2024. szeptember 06. 23:03

A Nobel-díjas kutatóbiológus leszögezte, hogy a nevét sem most, sem a jövőbe nem adja semmiféle gyógyhatású készítmény reklámjához.

2024. szeptember 06. 23:03

Nyitókép: Facebook

Ismét meglepő közleményt kellett kiadni Karikó Katalinnak. Nobel-díjas kutatóbiológusunk legfrissebb kommünikéjéban arról ír, hogy „a nyilvánosság segítségével ismét arra kell figyelmeztetnem a jóhiszemű embereket, hogy 

visszaélnek a nevemmel és a képmásommal több internetes felületen”. 

Ezúttal ízületi vagy gerincfájdalmak elleni „módszert” és „kapszulát” reklámoznak azokban az álhírekben és álinterjúkban, amelyekben jogtalanul hivatkoznak rá.

„Most is olyan szavakat, mondatokat, állításokat, nyilatkozatokat tulajdonítanak nekem, amelyeket én soha nem mondtam, nem állítottam a gerinc- vagy az ízületi fájdalmakkal kapcsolatban” – szögezte le a Nobel-díjas kutató, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy

 fokozottan óvatosnak kell lenni a betegségekkel való információgyűjtésben.

Karikó Katalin a közleményben végül azt is leszögezte, hogy a nevét sem most, a jövőben nem adja semmiféle termék, gyógyhatásúnak feltüntetett készítmény reklámjához.

Mint ismert, nem ez az első eset, hogy Karikó Katalin nevével visszaélnek a csalók. Korábban parazitákkal és vérnyomásproblémákkal kapcsolatban, előtte pedig körömgomba, illetve visszerek és véráramlási zavarok otthoni kezeléséhez kötődően tüntették fel álhírekben és nyilatkozatokban a nevét és képmását.

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 48 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
egonsamu-2
2024. november 09. 11:59
"A Nobel-díjas kutatóbiológus leszögezte, hogy a nevét sem most, sem a jövőbe nem adja semmiféle gyógyhatású készítmény reklámjához." Nekem eszembe sem jutna a Karikó nevet egy gy´gyhatású készítménnyel összefüggésbe hozni. Nálam mindig csak mRNA, Killgates és Pfizer ugrik be, valamint a sok millió halott és súlyosan immunsérült ember akit a kisérleti vakcinával "boldogítottak". No meg Karikó szerepe a mainzi BioNtechnél, ahol a kotyvalék sorozatgyártásáért felelös igazgatóként kerestt millió eurókat....
Válasz erre
0
0
mgyfree
2024. szeptember 07. 13:05
survivor ügye hogy buzi felizgult xx komment
Válasz erre
0
0
survivor
2024. szeptember 07. 12:56
nanoképződmény Hát egy vírusfehérje elég NANO....
Válasz erre
1
0
survivor
2024. szeptember 07. 12:53
karakter Én kipróbáltam a comirnatyt és a BIBP-et is ,2X. Káros hatás NEM volt. A Sinopharmot kaptam elsőnek: 0 oltási reakció 0 mellékhatás 0 covid 19 A Pfizer 2 oltása eltérő érzés volt: jéghideg ill. tűzforró. oltási reakció utánba. Nem hiszem hogy ártottak volna--de azt se h használtak.... Tárolás +felhasználás körülményei...
Válasz erre
0
2
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!