Nyitókép: Gyurcsány Ferenc Facebook-oldala
„Nem Deutsch a fontos. Hanem az a mentalitás, hogy egy politikus azt gondolja, rendben van, ha az olimpiai különgéppel jön haza. Nincs rendben. Az olimpiának van egy köznapi értelemben vett szentsége, a küzdelem, a fair küzdelem. Ez a magatartás nem fair. Méltatlan.
Kétszer voltam hivatalból olimpián. Athénban és Pekingben. Előbb sportminiszterként, majd kormányfőként. Egyik alkalommal se mentem az olimpikonok gépével. Rendes menetrendszerű járattal repültem, ahogy szerintem az normális.