„Nem adták meg a jogos jussunkat” – Magyarország megvétózta az uniós döntést és ellenállást szervezett Brüsszelben

Brüsszel jelenleg 240 ezer magyar egyetemista és magyar kutató és oktató alapvető oktatási jogát sérti meg.

Ki más, mint Soros György kapcsán került elő a neves amerikai lapnál az antiszemita kártya.

Nyitókép: Attila KISBENEDEK / AFP
A Fidesz az EP-választást egzisztenciális küzdelemnek állította be, amely megőrizheti a békét Európában, ha Orbán győz, vagy széles körű instabilitást okozhat, ha nem. E merész állításhoz Orbán egy kiterjedt kormánypárti médiabirodalmat használt, amely több mint egy évtizede uralja az ország politikai diskurzusát – állítja az AP hírügynökség cikke, melyet a The Washington Post közölt.

Ennek kapcsán Magyar Péter az amerikai lapnak arról beszélt, hogy a magyar állam lényegében nem működik, csak propaganda és hazugságok vannak. A TISZA újdonsült elnöke elmondta, szerinte Orbán Viktor „propagandagyára” milyen károkat okozott a magyar demokráciának.
„2010 óta az Orbán-kormány politikáját a migránsokkal és az LMBTQ+ jogokkal szembeni tiltakozásra, valamint az Európai Unióval szembeni bizalmatlanságra alapozza, és azt hirdeti, hogy Soros György titkos összeesküvéseket sző Magyarország destabilizálására. Ez utóbbi klasszikus antiszemita toposz” – írják a cikkben.
A cikkben Hadházy Ákos is megszólalt, a független országgyűlési képviselő arról beszélt, szerinte a média megosztottsága a magyar pénzügyekre is hatással van. Úgy fogalmazott, szerinte az ilyen visszaélések azért maradnak felderítetlenül, mert a választók többsége nem tud róluk.
Hadházy azt állította, hogy a kormány orosz mintát követve kézi vezérléssel irányítja az állami médiát, és évente mintegy 50 milliárd forintot költ hirdetésekre. Úgy véli, a kormánynak nem az a fontos, hogy senki ne halljon a korrupciós ügyekről, hanem az, hogy minél többen hallják a „hazugságaikat”.
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.