Brutális áremelés a budapesti fürdőkben – itt vannak a részletek
Az új belépőjegyárak a legtöbb fővárosi fürdőben január eleje óta érvényesek.
Az egykori vezető attól tart, a Dandár és a Király fürdő után újabb bezárások jönnek.
Nyitókép: A szakember szerint a nem tehetős budapesti fürdőzők járnak rosszul a kisebb fürdők bezárásával. Fotó: MTVA/bizományosi/Oláh Tibor/a kép illusztráció.
Szőke László a Magyar Nemzetnek elmondta, három óbudai fürdőt, a pünkösdfürdőit, a Rómait és a csillaghegyit fenyegeti a bezárás veszélye. A korábbi vezető szerint mindhárom fürdőnél az a gond, hogy hideg a forrásvíz, és sokba kerül a felmelegítése.
„Nagyon könnyen el tudom képzelni, hogy valamelyik óbudai fürdő bezárására fog nemsokára sor kerülni statikai problémák miatt”
– mondta a lapnak Szőke László, aki azt is kifejtette, amit hozzá nem értéssel el lehet követni egy területen, azt a BGYH vezetése szerinte mind véghez vitte az elmúlt években. A szakember úgy látja, 2020-ban, miután Karácsony Gergely és a baloldal átvette a főváros vezetését, „felduzzasztották a központot, lelassították az ügymenetet, később nyitják és korábban zárják a fürdőket. Amikor 2010-ben átvettük a fürdőket, akkor mínusz 600 millió forint volt az éves eredmény, 2020-ra pedig sikerült 4,3 milliárd forintos nyereséget elérnie a cégnek” – folytatta Szőke.
Ezt is ajánljuk a témában
Az új belépőjegyárak a legtöbb fővárosi fürdőben január eleje óta érvényesek.
Úgy véli, hatalmas probléma, hogy 2020 után megállt a fürdők fejlesztése, a főváros pedig elkezdte elvonni a BGYH profitját. Ennek eredménye szerinte, hogy az elmúlt években elsősorban a kispénzű budapestiek kedvelt fürdőit zárták be, például
a Dandár fürdőt, amelynek épületét 2015-re felújították, a kivitelező pedig nem jelezte, hogy födémprobléma lenne az épületnél, ám mégis erre hivatkozva zárták be.
Kétségtelen, a Dandár éves szinten 50 millió forint veszteséget termelt, de Szőke állítja, mindez eltörpül a 18-20 milliárdos árbevétel mellett, amelyet a pesti fürdők termelnek. Szőke László a Király fürdő bezárásáról is beszélt, amelyet hivatalosan azért zártak be, mert engedély nélkül üzemelt, de szerinte ez egyszerűen nem igaz, mindezzel pedig a kevésbé tehetős budapesti fürdőlátogatókat hozták nehéz helyzetbe.
Természetesen megkérdeztük a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt, igaz-e, hogy veszélybe került három kisebb budapesti fürdő. Amint választ kapunk, a cikket frissítjük!
Ezt is ajánljuk a témában
Nem olcsó mulatság elmenekülni a kánikula elől a fővárosban.